Príbeh z Benátok

20.03.2017  |     

Zafferano, benátska firma, pod réžiou Federica de Majo, sa zaoberá ručnou výrobou skla a porcelánu, bola založená v roku 2001.

Jedná sa o spoločnosť, ktorej tvorivosť a taliansky dizajn tvorí základ pre ich produkty a realizáciu objektov zo skla, vytvorených nielen, aby boli funkčné a dekoratívne, ale mohli tiež prenášať sny a emócie do života.

Federico de Majo vždy pracoval vo svete skla, začínal v sklárni Murano rodiny, kde sa venoval oblasti osvetlenia, aby nabral skúsenosti na rozbehnutie firmy Zafferano, čisto talianskú značku, kde dizajn a sklo našli dokonalú symbiózu.

Väčšina Zafferano kolekcií, či už na degustáciu vín, alebo farebných skiel sú ručne fúkané majstrami svojho remesla, ktorí stále pracujú rovnako ako v minulosti. Toto remeslo robí každý kus jedinečný a odlišný od ostatných, a to je najcenejšie.

Každé gesto pri výrobe je neopakovateľné, jedinečné, množstvo použitého skla nemôže byť vždy meraná v rovnakých množstvách ručne, aj keď odborník stanoví tvary, výsledok je taký, že sú všetky poháre podobné, no nie úplne rovnaké, každý z nich má svoju jedinečnosť, preto každý jeden produkt z firmy Zafferano je nenapodobiteľný.

Z tohto dôvodu prípadné drobné nedostatky alebo zjavné poruchy, sú v skutočnosti považované za skutočnú pridanú hodnotu, ktorá charakterizuje výrobky Zafferano. Každý produkt má na spodnej strane ochrannú známku, ktorá zaručuje jeho originalitu.

Farba a dizajn stali nerozlučnou dvojicou pri stolovaní. V ponuke porcelánových misiek sú spojené prvky originality a krásy, sú ako stvorené pre prezentáciu.

Kolekcia TUE bola navrhnutá tak, aby ponúkla produkt, ktorý je zábavný a funkčný zároveň.
S týmito krásnymi farebnými miskami, v troch veľkostiach, rozveselíte váš stôl, a prekvapíte každú návštevu. 

Samozrejme firma Zafferano sa nevyhla ani klasike, v ponuke sú poháre Ultralight na degustáciu vín, ktoré sú známe po celom svete. 

Stačí sa len rozhodnúť, či preferujete klasiku, alebo sa nebojíte experimentovať...

www.bellatavola.sk 

ZDROJ PR článok spoločnosti BELLA TAVOLA, s.r.o.  

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky