Romantické bývanie: Štýl, ktorý sa vracia do interiérov

28.08.2017  |     

Ak si myslíte, že romantika v interiéri sa už nenosí, ste na omyle. Súčasní dizajnéri s ňou počítajú a nemajú strach ani z istej dávky dekadencie. Tak prečo by ste mali mať vy?

Sladké pastely

Keď jej je priveľa, je nepríjemná. Reč je o sladkej ružovej. Ak však jej odtiene vhodne skombinujete s inými bledými pastelmi, môže sa vám podariť vytvoriť moderný vzdušný interiér, ktorý bude pôsobiť čisto, jemne, no nie presladene. Inšpirujte sa osviežujúcimi chuťami leta! Jahodami, mätou, modrou oblohou... Takáto paleta rozžiari každú miestnosť. Ani zdanlivo strohý škandinávsky štýl nebude taký odmeraný. Vyvážená miera elegancie a romantiky.  

 

Najsilnejšia prekážka, na akú môžete pri zariaďovaní romantického interiéru naraziť, môže byť váš partner. Muži majú radi ružovú na ženských šatách, no väčšinou sa jej štítia v interiéri. Ak sa nezhodnete na väčších kusoch nábytku, voľte cestu menšieho odporu – textílie a doplnky, prípadne skúste kombináciu s neutrálnymi a modrými odtieňmi, ktoré sú pre chlapov prijateľnejšie. Ideálnym riešením, ako nenásilne meniť vzhľad miestnosti, sú vankúše. K pastelovej ružovej pridajte nebesky modrú.

tipy

K palete jemných pastelov zvoľte drevenú podlahu, ktorá interiér trochu preteplí a uzemní. 

Retro náladu navodíte pomocou originálneho nábytku, starých obrazov či vintage látok. Hľadajte výnimočné kusy!

Sýtejšiu ružovú či fialovú použite ako zvýrazňujúce prvky, napríklad na sedákoch, kreslách, vankúšoch či vázach. 

Čerpať môžete napríklad aj zo svojich kozmetických skrášľovadiel, stačí len použiť ich jemnejšie, pastelovejšie odtiene.

 

Kvetinová esencia

Pôvab kvetov, ich tvary a farby stále inšpirujú nielen umelcov, ale aj dizajnérov. Látky s botanickou potlačou sú skvelá voľba, ako dostať do interiéru romantické farby a vzory. Rovnakým spôsobom možno prebudiť aj steny s tapetami s kvetinovým alebo vtáčím motívom. S bledými stenami bude ladiť dubová podlaha; bielu palubovku doplňte kobercom v prírodnej zemitej farbe, inak by tej vzdušnosti bolo až priveľa. Útulnosť a pohodlie navodí dostatok textílií. Tok svetla dopadajúceho do už beztak krásne vzdušnej miestnosti zasa zmäkčí jemná biela záclona.

 

text: Martina Deríková
foto: archív firiem

Zdroj: časopis Tvorivé bývanie

Tagy:
romantický štýl ružový nábytok pastelové farby

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 5/2019 v predaji


21 horúcich jesenných trendov
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky