Interiérový štýl „Boho“: S dávkou citu si nájde miesto u každého

05.10.2018  |     

Bohémska duša miluje zeleň a zeleň milujeme všetci. Uznávam, že boho môže byť pre niekoho príliš bláznivý štýl, no s dávkou citu si nájde svoje miesto v každom interiéri. Nezáleží dokonca ani na tom, v akom duchu máte zariadený príbytok. Bohémsky šmrnc získa s ľahkosťou každá izba. Inšpirujte sa s nami!

TIP 1: SPÁLŇA

S domom zariadeným v štýle etno sa prirodzene spája aj zeleň. Drevený masívny nábytok či ratanové a prútené doplnky stačí doplniť niekoľkými textíliami vo výrazných exotických farbách a zvyšok dolaďte jemným geometrickým vzorom. O všetko ostatné sa postarajú všadeprítomné živé kvety. 

TIP 2: JEDÁLEŇ

Zdá sa vám váš vintage interiér príliš bledý a sivý? Nečudujte sa. Leto a jeseň nás zvádzajú pritiahnuť si farebnosť i do svojich domovov. Zaodejte svoje kreslá a stoličky do kvetov a obklopte sa farbami z prírody. Vymeňte na chvíľu nostalgickú náladu za sršiacu energiu a keď nastane čas na zmenu, jednoducho vymeníte poťah. 

TIP 3: OBÝVAČKA

Akou farbou si priblížiť prírodu v interiéri, ak nie zelenou? Jednoduchý štýl v prírodných tónoch neomrzí a bude príjemným miestom na oddych po celý rok. Pestrejšími vankúšmi a textíliami docielite žiaduci bohémsky šmrnc. Obrovský črepník so živou rastlinou dotvorí fantastickú kulisu neskrotnej džungle. 

 

TIP 4: PRACOVŇA

Čoraz viac mužských interiérov prezrádza lásku ku kvetom a rastlinám. Pracovňa zariadená v industriálnom štýle si zeleň priam žiada. Porozmiestňujte črepníky po stole a na rôzne vysoké drevené či kovové podstavce. Stanú sa nielen pastvou pre oči, ale i pohonom pre mozgové bunky. A to sa predsa ráta! 

TIP 5: DETSKÁ IZBA

Detská izba musí byť v prvom rade nežná a hebká. Tento efekt docielite pastelovými odtieňmi a mäkkými textíliami hoci aj tvare pichľavých kaktusov. Deti veselé rastliny milujú a kaktusy k nim rozhodne patria. Kým sa o ne naučia starať, postačia i tie namaľované. Príjemná tapeta alebo hravé vankúše rozveselia deň im aj vám.

PRIPRAVILA: KATARÍNA PAUKEJE
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 9/2018

Tagy:
interiérové štýly Boho

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky