Ako si doma zariadiť Vianoce v prírodnom duchu

18.12.2018  |     

Žiadne okázalé, ligotavé, farebné až gýčové dekorácie nedokážu podčiarknuť to autentické čaro Vianoc tak, ako samotná príroda v celej svojej pestrosti. Konáre, machy, šišky, ihličie, kožušiny, korok, drevo, povrazy... Čokoľvek, čo nájdete v prírode, viete použiť na vytvorenie tej pravej prírodnej vianočnej atmosféry. Stačí sa inšpirovať.

HOLÝ STROMČEK, ak je pekne urastený, hustý a rovnomerný, niekedy stačí len vložiť do ratanového koša a ozdoby použiť inde, napríklad na rebríku. Originálna a pritom mimoriadne pôsobivá vianočná výzdoba je na svete. 

MACHOVÉ SVIETNIKY vyrobíte veľmi jednoducho z menších zaváraninových pohárikov, do ktorých vložíte mach, oviažete to prírodným špagátom a vložíte dnu vysokú sviecu. Ak chcete, aby symbolizovali advent, na každý svietnik priviažte ešte číslicu od 1 do 4 a netradičný adventný „veniec“ máte na svete. 

NA VEĽKOSTI NEZÁLEŽÍ. Ak vám priestor neumožňuje pýšiť sa majestátnym vianočným stromom ani jeho menšou verziou, v ponuke dnes nájdete mimoriadne chutné „ministromčeky“, ktoré napriek svojej skromnej veľkosti vedia navodiť rovnako čarovnú vianočnú atmosféru ako ich väčšie verzie. 

 

PO VÝZDOBU DO LESA. Obyčajné konáre výborne poslúžia ako držiak na vianočné ozdoby. Na drevený peň uložte darčeky a zvyšok priestoru dekorujte šiškami či inými „nálezmi“ z lesa. Takéto jednoduché vianočné voňavé zátišie si môžete vytvoriť v akejkoľvek časti domu.

ADVENTNÝ KALENDÁR v prírodnom duchu vytvoríte z desiatových vreciek a štipcov, ktoré pripevníte na lanom zviazané drevené konáre. Kalendár môžete zavesiť kamkoľvek a jeho obsah nemusí byť nutne len pre deti. Rovnako poteší aj dospelých.

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom

Tagy:
vianočné ozdoby vianoce svietniky stromčeky vianočné dekorácie

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 2/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky