Spevnené plochy zohrávajú v záhrade dôležitú úlohu. Pozrite si tie najzaujímavejšie riešenia

24.07.2015  |     

Sortiment výrobcov zámkovej dlažby a záhradných platní je v súčasnosti naozaj pestrý a ponúka nebývalé možnosti. Nájdete v ňom aj množstvo doplnkového tovaru, ktorý v záhrade pomôže vyriešiť nejeden problém so strmým svahom či okrajmi spevnených plôch a súčasne exteriér vďaka vysadenej zeleni aj zatraktívni.

Pestré možnosti, variabilné riešenia

Spevnené plochy zohrávajú v exteriéri dôležitú úlohu. Sú nielen praktické, ale aj výrazne dekoratívne – podčiarkujú celkový vzhľad domu a jeho okolia. Pri ich výbere sa môžete pohrať s možnosťou ich uloženia a cielene v nich vytvoriť napríklad voľné plochy, ktoré poslúžia na umiestenie kvetinových záhonov alebo rôznych solitérnych drevín. V sortimente výrobcov však nájdete oveľa viac ako len zámkovú dlažbu či záhradné platne.

Ponuka doplnkových výrobkov je dnes naozaj bohatá a ich použitie prináša mnohé, často naozaj variabilné riešenia a možnosti stvárnenia. Problematický svah vám pomôžu vyriešiť svahové tvárnice. Sú dostupné vo viacerých tvaroch, farebných vyhotoveniach a ponúkajú rôzne možnosti uloženia, vďaka čomu pôsobia naozaj efektne. Najzaujímavejším riešením je pritom ich vysadenie rôznou zeleňou vhodnou do daného prostredia a tamojších podmienok, čo exteriéru nepochybne pridá na atraktivite a pôvodne problematický svah sa vďaka tomu môže stať novou vizuálnou dominantou priestoru. Zaujímavým variantom je aj využitie plotových, resp. múrových prvkov na vybudovanie vyvýšených kvetinových záhonov.  

PRIPRAVILA NATÁLIA ŽÁKOVÁ
FOTO ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ časopis Môj dom 6/2015, JAGA GROUP, s.r.o.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky