Anglická vidiecka záhrada je jednoducho balzamom na dušu

15.06.2016  |     

Záhrada, ktorej vzorom je príroda. Malebný terén, divoké neohraničené kvetinové záhony zmiešané s bylinkami i zeleninou. Ruže, popínavé rastliny šplhajúce sa cez drevené ploty a tehlové múry, staré kusy nábytku. Anglická vidiecka záhrada je jednoducho balzamom na dušu.

Pôvod vidieckych záhrad siaha do stredoveku. Svoj vrchol zažili vo viktoriánskom období na prelome 19. a 20. storočia. Jednoduchosť a atmosféra predurčuje tento typ záhrad na veľký úspech aj dnes.

Vidiecka záhrada zvyčajne nie je veľká, často je viac ozdobou domčeka ako miestom na relax. Hoci vychádza z daností voľnej prírody, býva uzatvorená, často nepravidelná.

Stromy, kríky a kvety sú v nej umiestnené zdanlivo náhodne, zelenina a bylinky sú voľne namiešané v priestore. V skutočnosti síce ide o premyslenú kombináciu farieb a tvarov, no výsledok je niekedy až ohromujúco nedbanlivý.

Materiály použité v záhrade sú vždy prírodné – kameň, tehla, drevo. Na anglických záhradách je úžasné, že si nesú dotyk vašej individuality. Azda preto sú také krásne. Malou nevýhodou je, že i keď to tak nevyzerá, sú náročnejšie na údržbu.

Viac sa o anglických záhradách dočítate v článku na domztehly.sk

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 1/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky