Vodné prvky a chodníčky k záhradnému jazierku

09.08.2018  |     

Či už sa rozhodnete pre malé okrasné jazierko, alebo si rovno vybudujete i prírodné kúpacie jazero, nezabúdajte i na jeho okolie. Výsadba v jeho blízkosti a najmä na jeho hladine je nielen očarujúca, ale i praktická. Menší vodopád či potôčik pokojnú vodnú hladinu oživí a prebudí vaše zmysly.

Oddych pri vodnej hladine

Je dobré venovať pozornosť nielen jazierku samotnému, ale i jeho okoliu. Ak ste v jazierku použili fóliu, snažte sa ju prekryť po celom obvode kameňmi a doplňte ju vhodnou rastlinnou výsadbou. Pokiaľ máte jazierko zároveň i na kúpanie, popremýšľajte nad vhodným umiestnením móla, terasy. Nezabudnite na prístup k vode v pobrežnej zóne, k mólu si umiestnite schodíky. Zakomponujte si sem fontánu, vytvorte potôčik či kaskádovitý vodopád.

Zaujímavý prvok hladinu rozhýbe a prekysličí ju. Zurčiaca voda vnáša do záhrady život a príjemne pôsobí aj na naše zmysly. Z vodného prvku sa nemusíte tešiť len počas dňa. Osvetlenie vytvorí večer v okolí jazierka príjemnú atmosféru. Svetlá si môžete nainštalovať buď priamo do jazierka, alebo umiestnite niekoľko solárnych svietidiel v jeho okolí. 

 

TEXT: KATARÍNA PAUKEJE
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 7/2018

Tagy:
vodné rastliny záhradné chodníky záhradné jazierka vodné prvky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky