Záhradný domček, aký ste ešte nevideli! Komfort pracovne aj priestor pre relax na jednom mieste

23.03.2016  |     

Pracovať doma je určite fajn, ale má to aj svoje muchy. Neustále vás rozptyľuje nevypraná bielizeň, neumytý riad a nepoutieraný prach. Potrebovali by ste utiecť od všetkých domácich povinností, venovať sa práci a popri tom si užiť čerstvý vzduch?

Nechajte sa inšpirovať záhradným domčekom, ktorý stojí na malej záhrade jedného londýnskeho domu. Svojmu majiteľovi poskytuje plnohodnotný komfort pracovne, odstup od domácich povinností a blízkosť prírody.

V hobby marketoch si dnes môžete kúpiť najrôznejšie záhradné domčeky. Od obyčajných prístreškov pre záhradné náradie až po niekoľkoposchodové paláce s terasami a vyrezávaným zábradlím v rustikálnom štýle. Shoffice, ako sa záhradný domček v Londýne nazýva, je však dôkazom, že aj kvôli malej drevenej stavbe sa vyplatí prizvať architektov. Vďaka nápaditému dizajnu od architektonickej kancelári Platform 5 vznikla elegantná drevená stavba, ktorá ozdobila malú a jednoduchú záhradu. 

Záhradný domček Shoffice spája funkciu pokojnej kancelárie s funkciami klasického záhradného domčeku a pod jeho strechou nájde dosť miesta aj záhradné náradie. Jeho ľahká konštrukcia je tvorená dvoma oceľovými elipsovitými nosníkmi a drevenými rebrami. 

Architekti sa snažili čo najviac využívať prefabrikované prvky, aby znížili množstvo materiálu, ktoré bolo nutné na záhradu dostať cez dom.  Plášť domčeka z preglejky s dubovým efektom je pôsobivo natiahnutý do malej terasy pred vstupom do kancelárie, ktorú presvetľujú hneď dva strešné svetlíky. 

Skôr, než si kúpite bežný záhradní domček, zvážte, či by sa aj na vašu záhradu viac nehodila pokojná kancelária, alebo poriadne presvetlená dieľňa.

-vb-

foto: platform5architects.com

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky