Geniálne jednoduchý. A za pár eur. Chcete ho?

01.08.2016  |  

Pri pohľade na neveľkú škatuľu s farebnou fotografiou nadšených vodomilov si človek nevynutne položí otázku: je to bazén, nie je to bazén?

Potom roztrhnete obal, vytiahnete „niečo“ modré, nafúknete tomu prstenec a začnete napúšťať vodu, ktorá sama začne vztyčovať obvodové steny, a nakoniec to prepojíte pomocou hadíc s pieskovou filtráciou. A ajhľa, počas chvíle pred vami stojí celkom pekný bazén pripravený na kúpanie.

Pravda, tak úplne jednoduché to nie je. Ešte pred tým je totiž potrebné v záhrade vybrať miesto, kde bude nový miláčik rodiny stať, zarovnať pod ním plochu a položiť geotextíliu. Ale to už je naozaj všetko.

Má sa potom človek čudovať, že samonosné nafukovacie bazény Swing sú každoročným hitom začiatku letných mesiacov? „Ich obrovskou prednosťou je, že sa dajú v záhrade inštalovať naozaj priebehu niekoľkých desiatok minút. Predstavujú ideálne riešenie pre tých, ktorí sa chcú rýchlo začať kúpať, nie sú príliš nároční a nechcú minúť moc peňazí. Napríklad bazén Swing Splash s priemerom 3,66 metra vyjde teraz na iba 60 eur,“ vysvetľuje popularitu týchto gumových bazénov Lukáš Toula z Mountfieldu.

V ponuke Mountfieldu sú však aj modely s priemerom až 4,57 metra. „Ak máte viac miesta a chce ešte väčšiu vodnú plochu, môžete si u nás vybrať niektorý z rozmernejších kruhových alebo aj oválnych bazénov Swing, ktoré sú vystužené opornou konštrukciou. Aj u nich platí, že sa dajú rýchlo a jednoducho zostaviť a po skončení sezóny ventilom vypustiť, zložiť a na zimu uskladniť,“ hovorí Toula.

Z čoho sú bazény Swing vyrobené, sú dosť pevné? Ako zdôrazňuje Lukáš Toula, na výrobu boli použité vysoko odolné materiály. Vonkajšie a vnútorné steny sú z pružného a veľmi trvanlivého materiálu PolyStrenght, čo je špeciálne upravené PVC. Medzi steny je navyše vložená spevňujúca polyesterová sieťovina.

A kde sa dajú kúpiť? „Buď si ich môžete objednať na našich stránkach www.mountfield.sk alebo rovno zájsť do ktorejkoľvek zo 17 predajní,“ odpovedá Lukáš Toula s tým, že bazény Swing sú k dostaniu v rôznych priemeroch, šírkach aj dĺžkach.

V základnej výbave týchto bazénov by podľa jeho slov nemala chýbať kvalitná piesková filtrácia s dostatočným výkonom, aby mala silu „utiahnuť“ aj ďalšiu bazénovú výbavu, ktorá výrazne zvyšuje komfort kúpania aj starostlivosť o čistotu vody. Ide napríklad o solárny ohrev alebo vysávač nečistôt. Pre ľahký vstup do vody je k dispozícii aj niekoľko typov stabilných bazénových schodíkov.

Tak rýchlo rozbaľte škatuľu a pekné kúpanie ...

Zdroj: PR článok spoločnosti Mountfield

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 2/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky