Ako si rýchlo postaviť plot, ktorý vám vydrží roky

27.05.2019  |     

Ak si chcete postaviť pevné oplotenie rýchlo a sami, vyberte si betónové tvárnice. Betón je cenovo dostupný a plot z neho vôbec nemusí byť sivý a fádny. Tvárnice môžu mať charakter žuly, bridlice, otĺkaného kameňa či lícových tehál. Vďaka svojmu zloženiu nielenže vydrží roky, ale vám aj ušetrí čas a starosti s údržbou.

Tip: Ploty a všetok záhradný nábytok na jednom mieste | Pohodo.sk

Flexibilný a trvácny

Ploty sú neodmysliteľnou súčasťou každého domova. Vytvárajú pohľadovú bariéru, ktorá zároveň dokáže čiastočne tlmiť okolitý hluk. Sú vhodné pre všetkých, ktorí chcú zamedziť zvedavým pohľadom alebo si len chrániť svoje súkromie.

Richard Klička z Hornbachu poukazuje na rýchlu a ľahkú výstavbu ako jednu z mnohých výhod betónových múrov: „Vyskladať plot z betónových tvárnic si nevyžaduje žiadne špeciálne znalosti ani náročné stavebné úpravy. Celý proces realizácie je rýchly a nie je vôbec finančne náročný.“ Výhodou betónu je nízka nasiakavosť, odolnosť proti poveternostným podmienkam a vysoká životnosť, čo neustále zvyšuje jeho popularitu.

 

„Plot z betónových tvárnic je takmer bezúdržbový, čo znamená, že si nerobíte starosti so žiadnym dodatočným natieraním, lakovaním a podobne,“ vraví Richard Klička z Hornbachu.

Betónový plot je spoľahlivá akustická i vizuálna clona. Žiaden iný plot nie je takým dokonalým tienidlom ako práve betónový. Múr z betónových tvárnic je flexibilný, čo sa týka zmien. Rovnako ako ste ho na začiatku zložili, si ho kedykoľvek ľahko rozoberiete a prestaviate na inom mieste.

Betónové tvárnice majú rôzne tvary, vzory, povrchy a farby. 

Plot si tak môžete hravo vyskladať podľa svojich predstáv. 

Betónové tvárnice môžete v priestore rôzne kombinovať a nemusí to byť len oplotenie.

Môže to byť deliaca stena v záhrade, výbeh pre zvieratá či krytý priestor na vozidlo.

 

TEXT: KATARÍNA PAUKEJE
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom

Tagy:
tvárnice ploty lícové tehly záhradné trendy plotové systémy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky