Najlepšie inšpirácie pre stolovanie na terase pod holým nebom

22.08.2018  |     

V lete je vonku vždy dobre. Obzvlášť v kruhu rodiny a priateľov za stolom – okrúhlym alebo hranatým, kovovým či dreveným... Je v podstate jedno, za akým, hlavne, že je to miesto, ktoré spája a kde sa podáva vždy niečo veľmi chutné.

Stolovanie pod holým nebom

Či už sa chystáte stolovať na dvore, terase, alebo voľnej záhradnej ploche, k vidieckemu štýlu sa hodí najlepšie drevený alebo kovový nábytok. Ak majú patinu, pridá to na autentickosti. Jednofarebný i vzorovaný porcelán, keramiku alebo smaltovaný riad pokojne pomiešajte. Rôznorodá zmes vytvorí ozajstné čaro vidieka. Obrus, pres­tieranie, podsedáky či iné textílie by mali byť z čistej bavlny alebo ľanu. Kvetinové vzory kombinujte s pásikmi alebo štvorčekmi. Do váz naaranžujte kvety zo záhrady. Typické sú ruže, hortenzie. Vyskúšajte aj bylinky – prevoňajú celý stôl.

Vidiek, to je aj pokrčený obrus, závan maštale či mravce v cukre.

 

Doplnky dotvárajú atmosféru

Chutné pohostenie i pohodlný nábytok sú pripravené, treba ešte vytvoriť príjemnú atmosféru. Tú docielite doplnkami. Vo vidieckom štýle platí zásada kombinujte, ale jednoducho – tradičný obrus s pásikmi, prútený košík na chlieb, drevený lopár ako prestieranie, keramika s kvetinovým vzorom a, samozrejme, vázičky so zeleňou.

TEXT: MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 7/2018

Tagy:
vidiecky štýl záhradné terasy záhradné prístrešky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky