Užívame si horúce dni na záhrade

13.06.2019  |     

Letné počasie sa už prejavuje v plnej sile, avšak celé dusné leto je ešte len pred nami. Ako si úplne jednoducho môžeme svoju záhradu vybaviť tak, aby sme spolu s našimi najbližšími čelili spaľujúcemu slnku a tropickým teplotám? Aby sme sa nielen zbavili únavy z tepla, ale aby sme si aj užili zábavu s rodinou a deťmi či večerné posedenie vo dvojici, prinášame niekoľko skvelých nápadov.

Odpočívame v tieni

V lete je najpríjemnejšie na záhrade. Ale celkom najlepšie je tam, kde sa môžete schovať pred prudkým slnkom. Ak nemáte na záhrade tieniace stromy, určite oceníte veľký slnečník, ktorý zabezpečí príjemný tieň aj v sparnom lete. K vybaveniu tých lepších patrí výškovo nastaviteľná tyč so spoľahlivou aretáciou a teleskopický vysúvací mechanizmus na otváranie tienidla. Oplatí sa vybrať slnečník s naklápacou strechou, ktorá tieni aj pred šikmými rannými alebo večernými slnečnými lúčmi, a poťahom z vodeodolného polyesteru, ktorý ochráni pred dažďovou prehánkou. Aby slnečník nevzal prvý závan vetra, doplňte ho radšej naozaj robustným stojanom.

 

Možno vám bude viac vyhovovať elegantný prístrešok v podobe záhradného altánu, ktorého príjemný veľký tieň s prehľadom poskytne zázemie pre celú zostavu záhradného nábytku. Pevný rám altánu zaručí stabilitu v teréne a kvalitný materiál zastrešenia vás ochráni pred oslňujúcimi slnečnými lúčmi aj pred prípadným dažďom.
 

Štýlovú alternatívu ponúka záhradný altán so zabudovanými ležadlami, ktorý skôr pripomína vonkajšiu polohovaciu posteľ. Vďaka bočným závesom a sťahovacej streche ponúka elegantné zázemie pre odpočinok pod slnkom aj v blahodarnom tieni v ktorúkoľvek dennú dobu.

Ako ryba vo vode

Počas skutočne horúceho dňa zostáva jediná účinná obrana – chladivá voda. Bazén by proste nemal na správnej záhrade chýbať. Nie je to zďaleka taká veľká investícia, ako si možno myslíte.
 

Najjednoduchšiu cestu ku kúpaniu v bazéne predstavujú nadzemné samonosné bazény, nafukovacie alebo rámové. Napríklad modely Swing od Mountfieldu ponúkajú celú škálu typov a rozmerov a vy si môžete vybrať ten vhodný pre vašu záhradu. Veľkou výhodou týchto bazénov je to, že si môžete dopriať vodné radovánky ihneď, ako si bazén zaobstaráte. Ich inštalácia je totiž jednoduchá a zvládne ju každý. Na sprevádzkovanie bazéna nepotrebujete vôbec žiadne náradie. Nafukovacie bazény proste len nafúknete, napustíte vodou ... a hneď sa kúpete. Rámové bazény zostavíte pomocou rýchlospojok, napustíte vodou ... a tiež môžete okamžite do vody.
 

Ďalšou výbornou alternatívou sú nadzemné bazény Azuro Vario z oceľového plechu. Tieto rodinné bazény patria dlhodobo medzi veľmi žiadané modely vďaka priaznivému pomeru medzi cenou, kvalitou a úžitkovou hodnotou. Ide o bazény s pevnou robustnou konštrukciou a vnútornou fóliou, ktorých inštaláciu je možné zvládnuť v priebehu jediného dňa. Ich výhodou je okrem dlhej životnosti aj to, že ich môžete čiastočne alebo úplne zapustiť do zeme. Dajú sa taktiež zapustiť do svahu. Vyrábajú sa v rôznych veľkostiach, v kruhovom či oválnom prevedení a s vonkajším dekorom dreva alebo kameňa. Finálnu podobu bazéna si môžete dotvoriť podľa seba – napríklad aj vďaka výberu takej vnútornej fólie, ktorej dizajn sa vám najviac páči.

Jednoduché, ekologické a obľúbené riešenie: solárna sprcha

Solárne sprchy sa stali na Slovensku v posledných rokoch doslova hitom. Predstavujú totiž praktické, ekologické a finančne nenáročné riešenie, ako sa príjemne osviežiť počas horúcich dní. Telo sprchy je vlastne zásobník, v ktorom sa voda ohrieva slnkom – teda zadarmo. Na trhu sú aj solárne sprchy s takým elegantným a moderným dizajnom, že sa stanú klenotom každej záhrady.
 

Vidíte, vlastne stačí málo: pár šikovných kúskov záhradného nábytku, malá súkromná vodná plocha – a letné horúčavy nemajú šancu.

Viac informácií na www.mountfield.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Mountfield SK, s.r.o.

Tagy:
slnečníky Solárne sprchy záhradné altány Rámové bazény nadzemný bazén oceľové bazény

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky