Slnečné dni a teplé večery sú konečne tu: Pripravili sme si pre Vás pár inšpirácií pre dokonalé posedenie v záhrade

24.07.2019  |     

Leto máme v plnom prúde a s tým je spojených čo raz viac slnečných dní a teplých večerov. Pre mnohých z nás to znamená, že je čas opäť vyjsť von a relaxovať v záhrade. Či už si zavoláte priateľov, rodinu na grilovačku alebo budete len tak leňošiť prinášame Vám zopár tipov, ako si správne vybrať záhradny nábytok, aby Váš zážitok, bol čo najlepší.

Na výber máte niekoľko rôznych typov záhradného nábytku – napríklad záhradné sedacie súpravy, kde môžete relaxovať, vonkajšie jedálenské súpravy, kde si môžete vychutnať príjemnú večeru alebo balkónové či bistro súpravy pre tých, ktorí žijú v byte, či dokonca barové súpravy, ak hľadáte niečo výnimočné! 

Vonkajšie jedálenské súpravy na príjemné posedenia počas dlhých letných večerov

Máme tu príjemné letné večery, ktoré sa častokrát natiahnu až do noci. V lete si môžeme ísť cez deň na čerstvý vzduch zaplávať alebo len tak leňošiť a večer si zas vonku môžeme vychutnať príjemnú grilovačku alebo večeru s rodinou na krásnom záhradnom nábytku. Súpravy nábytku sú dostupné v rôznych tvaroch a rozmeroch, aby poskytovali dostatok miesta pre celú rodinu. Spoločne strávené chvíle s rodinou a priateľmi pri pohári dobrého vina, či piva zaručene vytvoria tú správnu letnú atmosféru.

Ak radi stolujete na čerstvom vzduchu, vonkajšia jedálenská súprava sa určite stane vašim najobľúbenejším miestom v celej záhrade. Práve tu si budete môcť vychutnávať dlhé večery s rodinou a priateľmi, alebo aj chutné raňajky, ak počasie dovolí. Medzi obľúbené materiály vonkajších súprav patrí drevo, hliník či ratan. Ak máte menšiu záhradu alebo balkón, menšia súprava s 2 stoličkami bude pre vás ako stvorená. Stačí ešte zopár pekných vankúšov a sedenie bude kompletné. Môžete si vybrať menšiu vonkajšiu jedálenskú súpravu vhodnú na romantické večere vo dvojici, či veľkú súpravu, kde sa budete môcť navečerať s celou rodinou – všetko je možné!

Čas na relax! Malé a veľké záhradné sedacie súpravy

Okrem vonkajších jedálenských súprav je obľúbeným doplnkom do exteriéru aj záhradná sedacia súprava. Tá vám poskytne vynikajúce miesto na relaxovanie. Záhradné sedacie súpravy pozostávajú z rôznych prvkov, vďaka čomu si tú svoju budete môcť upraviť tak, aby sa dokonale hodila do vašej záhrady. Jedným z najžiadanejších materiálov sedacích súprav je ratan. Ratanové sedacie súpravy sú veľmi pohodlné a tento materiál je navyše dostatočne trvácny, pokiaľ sa oň, samozrejme, dobre staráte. Nezabudnite svoj záhradný nábytok zakrývať, keď sa nepoužíva, a počas jesenných a zimných mesiacov ho skladujte v interiéri. Každý druhý mesiac ho očistite mäkkou handričkou namočenou v troche mydlovej vody. Neexistuje nič lepšie než leňošenie na záhradnej súprave nábytku. Vyberte si kombináciu ratanu a dreva, ktorá vašej záhrade dodá štýlový a moderný vzhľad. Ak nemáte dosť priestoru na záhradnú súpravu, no túžite po príjemnom miestečku na relax, skvelou voľbou je aj záhradné ležadlo. 

Vytvorte si svoju súpravu záhradného nábytku

Ak patríte medzi kreatívnych ľudí, môžete si vytvoriť aj svoje vlastné kombinácie. Zaobstarajte si napríklad samostatný drevený jedálenský stôl, ktorý môžete skombinovať so stoličkami z iného materiálu. Takto získate jedinečnú súpravu, ktorá v záhrade zaručene upúta nejeden pohľad. Pohrajte sa s rôznymi farbami a potlačami na vankúšoch a podložkách, aby ste svoju záhradnú súpravu prispôsobili podľa vlastného vkusu.

Veríme, že vám všetky tieto možnosti aspoň trochu uľahčia výber toho pravého záhradného nábytku. Užite si leto!

Zdroj PR článok spoločnosti vidaXL Europe B.V.

Tagy:
záhradný nábytok balkónové súpravy záhradné sedacie súpravy vonkajšie jedálenské súpravy

Foto dňa

Veľkolepý byt s rozlohou dvoch bungalovov

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky