Neboli ste tento rok „v Nitre“?

24.03.2016  |     

Ak ste nestihli tohtoročný medzinárodný veľtrh Nábytok a Bývanie a chystáte sa zariaďovať interiér, určite môžete ľutovať. Na inšpiráciu (a možno motiváciu pre ďalší ročník) prinášame aspoň niekoľko postrehov.

Nitriansky veľtrh v marci opäť potvrdil úlohu najväčšej udalosti vo svojej téme na Slovensku: 24 000 m2 výstavnej plochy, 450 vystavujúcich firiem, 75 289 návštevníkov – 26. ročník ponúkol všetkého ešte viac než ten predchádzajúci. Návštevníci si mohli prezrieť (či vyskúšať) zaujímavý nábytok, vybavenie a doplnky z produkcie slovenských aj zahraničných firiem (a prípadne aj využiť príjemné zľavy), načerpať trendové inšpirácie aj praktické informácie. Hlavnej téme veľtrhu: Môj domov – moje kráľovstvo, totiž neostal nič dlžný ani sprievodný program. Priamo od odborníkov ste sa tu mohli dozvedieť čo je potrebné pre zdravé bývanie rodiny s deťmi, či aké sú aktuálne trendy v interiéri aj v exteriéri. V rámci preventívneho projektu, ktorý pred pavilónom F zorganizovalo Občianske združenie Bývajme bezpečne sa zas dalo zistiť, ako si ochrániť bývanie. Novinkou veľtrhu bol prvý ročník podujatia s názvom Moderné drevodomy, zameraného na architektúru z dreva a prezentáciu najmodernejších technológií a trendov v oblasti drevostavieb.
Slovenské centrum dizajnu pripravilo v prestížnom, dizajnovom pavilóne M3 už tradičnú výstavu Fórum dizajnu, tento rok sa však o jej netradičné historické oživenie postaralo novovzniknuté Slovenské múzeum dizajnu. Tohtoročnou témou bolo totiž hľadanie a prezentovanie nových vzťahov, prinášajúce porovnanie súčasného nábytku a interiérových prvkov s historicky príbuznými predmetmi. Nábytok, interiérové prvky a doplnky, ktoré dizajnéri a firmy vytvorili za posledné dva roky tak dopĺňali pendanty, ktoré vznikli v minulom storočí.

Čerešničkou na torte bola určite súťaž o Ceny veľtrhu NAB, ktoré udelila odborná komisia v ôsmich kategóriách. Medzi ocenenými bolo viacero slovenských výrobcov, ktorých produkty si ocenenie naozaj zaslúžia – napríklad Žilinský Domark, Javorina zo Spišskej Belej či topoľčiansky výrobca kuchýň Decodom.

- ek -

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Top články

Najnovšie knihy a časopisy