Wifi centrálna jednotka pre reguláciu elektrického vykurovania Fenix

18.04.2017  |  

Všeobecne sú možné dva systémy regulácie elektrických vykurovacích systémov - centrálna regulácia alebo izbová. Pri izbovej regulácii býva regulátor (termostat) zvyčajne umiestnený priamo v interiéri vykurovanej miestnosti.

Vráťme sa ale k centrálnej regulácii. Veľmi často je tento pojem spájaný so systémom používaným pri teplovodných systémoch s plynovým kotlom, kedy je v obývacej miestnosti umiestnený termostat, ktorý sleduje teplotu a zapína alebo vypína plynový kotol. Celý objekt je potom vykurovaný podľa tejto jedinej miestnosti. Pre dnešné potreby ide ale o prekonaný systém. Pri elektrickom vykurovaní je centrálnou reguláciou myslené programovanie a riadenie teplôt v jednotlivých miestnostiach z jedného miesta (centrálne), pre každú miestnosť však možno nastaviť úplne individuálny režim.

V sortimente bezdrôtovej regulácie z ponuky spoločnosti Fenix Slovensko vás určite zaujme centrálna jednotka V24-WiFi, ktorá umožňuje jednoduché pripojenie k domácej wifi sieti. Jednotka je osadená dotykovým farebným displejom 4,3 "na prehľadné zobrazenie stavu vykurovacieho systému a zadávanie užívateľských parametrov. Webové rozhranie alebo mobilné aplikácie umožňujú majiteľom zmeny požiadaviek na vykurovací systém, čo vedie k úspornej prevádzke aj v čase neprítomnosti v dome, neskoršom návrate z dovolenky a pod.

Podrobnejšie informácie nájdete na www.fenix.sk

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky