Obľúbený dotykový termostat teraz aj vo farbe

09.10.2017  |     

Termostat s dotykovým displejom TFT, navrhnutý špeciálne pre ovládanie systémov elektrického vykurovania, sa postupne stal najpredávanejším termostatom v rámci skupiny FENIX. Teraz je na trhu nová verzia, ktorá si zachovala všetky prednosti pôvodného termostatu, tj. veľký a prehľadný dotykový displej, intuitívne ovládanie a univerzálnosť pre všetky druhy elektrického vykurovania, úplne nový je však skelet termostatu.

Vonkajšia viditeľná časť je novo zložená z dvoch častí - obvodového rámčeka a čelného krytu - a oba diely je možné sňať a vymeniť za farebné prevedenie. Výmena je veľmi jednoduchá a majiteľ ju môže vykonať sám, bez asistencie odbornej firmy. V súčasnosti sú oba diely dostupné v troch ďalších farbách - čiernej, červenej a striebornej - a farby oboch dielov sa dajú ľubovoľne kombinovať. Spoločne s bielou, v ktorom je termostat predávaný, je tak možné vytvoriť až 16 rôznych farebných variantov. Ako ľahko možno oba diely vymeniť, sa môžete pozrieť v krátkej 3D animácii. Vďaka jednoduchej aplikácii si navyše môžete vyskúšať, aké farebné prevedenie termostatu TFT 2 by sa Vám najviac páčilo.

Upúta aj malá zaujímavosť - novo je termostat TFT 2 vybavený aj infrapasivním senzorom prítomnosti osôb. Táto funkcia je určená najmä pre aplikácie s priamovýhrevnými alebo sálavými konvektormi, teda systémom s rýchlou dynamikou rozkúrenia. V prípade neprítomnosti užívateľa termostat automaticky zníži teplotu v priestore, čo vedie k významnej úspore energie. Pri jeho návrate sa potom termostat automaticky vracia k nastavenej komfortnej teplote. Pretože táto funkcia ale nie je vhodná pre veľkoplošné systémy (podlahové alebo stropné vykurovanie), možno ju samozrejme užívateľsky úplne vypnúť.

Ďalšie informácie nájdete na www.fenix.sk.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Top články

Najnovšie knihy a časopisy