Svetlo, ktoré hrá podľa vašej nálady

23.10.2017  |  

Philips Hue Buratto sú univerzálne bodové svetlá, s ktorými si pomocou ovládača možno voliť zo 4 vopred nadstavených svetelných scén. Výber ideálnej farby a intenzity svetla otvorí široké možnosti k doladeniu vašich aktivít, či sa už hodláte nabiť energiou pri studenom svetle, alebo relaxovať s teplejšími tónmi.

Charakter svetla má naozaj významný efekt pri utváraní pocitu z miestnosti, a odteraz sa už nemusíte natrvalo rozhodovať, aké žiarovky do nej umiestnite. Stačí sa rozhodnúť podľa aktuálnej nálady.

Jednoduché ovládanie

Svetlá fungujú s bežným vypínačom ako klasické svietidlá. Prostredníctvom pridaného ovládača Hue Dimmer switch môžete meniť farbu svetla a jeho intenzitu. K jednému ovládaču, ktorý môžete umiestniť kamkoľvek, aj na stenu namiesto klasického vypínača, sa dá pripojiť až 10 svetiel Hue. Kľúčom k širokým možnostiam je bezdrôtová komunikačná jednotka Hue Bridge, ktorá vďaka pripojeniu na wifi router umožňuje bezpečnú komunikáciu medzi vašim smartfónom a svetlami. Svetlá budete môcť nastavovať a ovládať oficiálnou aplikáciou Philips Hue, alebo jednou z ďalších, viac ako 700 aplikácií pre iOS alebo Android. Svetlá tak budete môcť  zoskupovať do virtuálnych miestností, prípadne nastaviť tak, aby rozpoznali, že prichádzate domov, a rozsvietili sa v tom správnom momente. Celý systém je možné synchronizovať s inými zariadeniami, ako sú napríklad TV, hudba, termostaty, žalúzie a rôzne senzory, ktoré vám uľahčia život.

Prirodzený relax

Každý deň sme vystavení veľkému množstvu zhonu a stresových situácií, a preto určite padne vhod, ak si ranné vstávanie spríjemníme. Svetlo je pre nás prirodzeným budíkom, preto Philips Hue Buratto disponuje aj funkciou narastania jasu, ktorá simuluje svitanie. Fyziologická súvislosť svetla a odpočinku samozrejme funguje aj naopak, takže si večer môžete nastaviť teplé biele svetlo, vďaka ktorému sa uvoľníte a lepšie pripravíte na spánok.

Všestranne a smart

Vďaka použitiu aplikácie  máte svetlá pod kontrolou aj z práce, takže môžete rozsvietiť alebo zhasnúť aj na diaľku, a vytvárať tak efekt obsadenej domácnosti. Kompatibilita s asistentmi Amazon Alexa, Apple Homekit a Asistenta Google zaručí, že sa nestratia v žiadnej „smart“ domácnosti, a zabezpečí napríklad aj ovládanie pomocou hlasu. Časovače, budíky, upozornenia a ďalšie funkcie dokážete nastaviť tak, aby sa čo najlepšie prispôsobili vašim potrebám. Popri ambientných odtieňoch je samozrejme možné dosiahnuť aj vysokú svietivosť, takže sa Philips Hue Buratto osvedčí aj vtedy, ak si potrebujete poriadne osvetliť celú miestnosť, napríklad na ručné práce alebo podobné kreatívne chvíle.

Viac na www.philips.sk

Tagy:
svietidlá LED Philips bodové svetlá

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 09/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky