Ako odstrániť plesne a riasy zo zateplenej fasády?

16.04.2018  |  

Napadnutie stien plesňami a riasami patrí medzi typické a najviac viditeľné problémy súčasnosti. Tento fenomén sa nevyhýba rekonštrukciám, ani novostavbám.

Substrát vhodný pre rast biologických organizmov sa nachádza na takmer každom povrchu. Ak je na stenách prítomná vlhkosť, veľmi jednoducho môže dôjsť k biologickej degradácii. Jediným riešením, ako eliminovať tvorbu biologických prejavov na stenách je preto použitie povrchových úprav s odolnosťou proti rastu plesní a rias.

Prevencia pred tvorbou plesní a rias

Systém Mapei Silancolor® Plus zabezpečí dlhodobú ochranu stien v exteriéri i interiéri pred pôsobením biologických mikroorganizmov. Systém Silancolor® Plus možno využiť nielen na fasáde domov, uplatní sa aj pri odstraňovaní plesní a rias na stenách vnútri budov.

Možno ho aplikovať tak na staré povrchy, ako aj na novostavby. Poskytuje dvojitú ochranu: t.j. zabraňuje rastu mikroorganizmov a zaručuje povrchu dlhotrvajúcu ochranu proti chemickým vplyvom, UV žiareniu a vlhkosti, pri zachovaní priepustnosti vodných pár a odolnosti proti vode. Významne tiež zjednodušuje údržbu stien.

Pohľad na fasádu zatepleného panelového domu na Laboreckej ulici v Košiciach pred a po aplikácii Silancolor System Plus

Odstránenie plesní

V prípade, že už nastal biologický útok, je nevyhnutné najskôr aplikovať čistiaci prípravok Silancolor® Cleaner Plus. Ten je vďaka hĺbkovej a hygienickej čistiacej reakcii schopný odstrániť plesne a riasy z povrchu stien.

Použité omietky alebo nátery s obsahom špeciálnych prísad sú odolné proti pôsobeniu biologických mikroorganizmov a zabraňujú rastu plesní a rias. Tieto prísady zotrvávajú vo vnútri použitej povrchovej úpravy aj po vyschnutí a zabezpečujú dlhodobú ochranu, keďže nedochádza k rozplavovaniu povrchovej úpravy vplyvom dažďovej vody.

Poraďte sa s odborníkmi Mapei telefonicky na čísle 02/4020-4511 alebo mailom na office@mapei.sk.

www.mapei.sk  

Silancolor® Cleaner Plus

Čistiaci prípravok vo vodnom roztoku určený na čistenie povrchov napadnutých plesňami a riasami. Zabezpečuje hĺbkové odstránenie prítomných plesňových spór a hýf. 

Silancolor® Primer Plus

Základný náter na báze silikónovej živice vo vodnom roztoku je určený na aplikáciu v interiéri a exteriéri. Je odolný proti rastu plesní a rias, priepustný pre vodné pary, vodoodolný.

Silancolor® Pittura Plus

Finálny náter na báze silikónovej živice vo vodnom roztoku je určený na aplikáciu v interiéri a exteriéri. Je odolný proti rastu plesní a rias, priepustný pre vodné pary, vodoodolný. 

Tagy:
zateplenie fasády odstránenie plesní plesne na stenách

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkolepý byt s rozlohou dvoch bungalovov

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 02/2020
v predaji


Najkrajšie rastliny v apríli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky