Najnovšie vydanie časopisu Záhrada č. 4/2018 v predaji

24.05.2018  |     

Milí priatelia, jar je v plnom prúde a mnohí si už pochutnávame na úrode vlastnej skorej zeleniny. Čoskoro začne i uhorková sezóna a vy istotne oceníte návod, ako dopestovať zdravé uhorky. Ak máte čo i len zopár koreňov viniča, poteší vás správa, že ho možno pestovať bez chémie.

Dobré rady do ovocného sadu však týmto zďaleka nekončia. Dozviete sa, ako predísť glejotoku a mŕtvici stromov, spoločne vyskúšame menej známe broskyne a ak máte naozaj veľkú záhradu, náš aktuálny výber veľkých ovocných druhov je určený práve vám.

No myslíme aj na tých z vás, ktorí majú malú záhradu, či dokonca iba balkón. Aj na ňom totiž dokážete dopestovať chutnú úrodu, napríklad podľa nášho návodu. A aby bol váš balkón či terasa ozdobou vášho bývania, máme pre vás inšpirácie na pestré letničkové výsadby.

V aktuálnom čísle sa však dozviete aj to, ako správne pestovať hortenzie, a uvidíte, ako dokonale krásna môže byť kvetinová záhrada s pergolou.

No a na záver to najlepšie – aby ste záhradníčili s minimom chémie, máme pre vás dva skvelé pracovné postupy. Podľa nich si postavíte štýlové vyvýšené záhony, kde bude ochrana plodín a ich pestovanie oveľa ľahšie aj estetický hotel pre užitočný hmyz. Ucholaky, zemné včely či krásnoočko – to je len časť podnájomníkov, vďaka ktorým bude vaša záhrada zdravšia.

Takže hor sa do práce, sezóna ešte len začala!

Martin Čurda

Z OBSAHU:

Okrasná záhrada
■ Kvetinová záhrada s pergolou
■ Pestujeme hortenzie
■ Vyvýšené záhony
■ Letničkové výsadby na balkón či terasu
■ 7 izbičiek pre hmyz

Pre dobrú úrodu
■ Uhorková sezóna
■ Zdravé uhorky
■ Zelenina z balkóna
■ Poznáte pestovanie s prezývkou „tri sestry?“
■ Hrozno bez chémie ■ Vyskúšajme menej známe broskyne
■ Ako predísť glejotoku a mŕtvici stromov
■ Ovocné druhy do veľkých záhrad

Poradňa
■ Odpovedáme na vaše otázky a podnety
■ Liečba z prírody

Predplatné časopisu Záhrada

Tagy:
záhradkár pracovné postupy časopis Záhrada

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Unikátna chata na prenájom

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky