Krištáľové krídlo ocení tých najvýznamnejších. Návrh na nomináciu môžete zaslať aj Vy!

09.10.2018  |     

Pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Petra Pellegriniho. Krištáľové krídlo hľadá osobnosti, ktoré v roku 2018 zaznamenali výnimočné počiny.

Do 31. októbra môže svojho favorita navrhnúť aj široká verejnosť. Stačí vyplniť online formulár na www.kristalovekridlo.sk

Krištáľové krídlo udeľuje ocenenie v desiatich kategóriách za konkrétny počin v danom roku v oblasti spoločenského, hospodárskeho, vedeckého, športového, kultúrneho života ako aj mimoriadnu cenu.  22. ročník Krištáľového krídla prichádza s pár zmenami a jednou z najvýznamnejších je uvedenie novej kategórie- Inovácie a startupy, vytvorenú k pocte mladým, úspešným a kreatívnym ľuďom, ktorí sú prirodzeným obrazom rýchleho technologického a informačného vývoja krajiny. Na Slovensku je tendencia nárastu inteligentných, šikovných a iniciatívnych ľudí, ktorí ťahajú našu krajinu vpred. Našou povinnosťou a privilégiom je ich predstaviť širokej verejnosti a spoločne im poďakovať za všetko, čím formujú obraz našej spoločnosti pre budúce generácie," uviedla autorka a producentka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová. V porote pre novú kategóriu Inovácie a startupy bude zasadať konateľ spoločnosti Respect Dušan Guľáš, spoluzakladateľ Startitup Group Marek Šándor, generálny riaditeľ SBA Martin Holák a spoluzakladateľ 0100 Ventures Dušan Duffek. 

Aj ďalšie poroty prešli významnými zmenami a uvítali „nováčikov“. K stálym členom sa pripojí jazzový hudobník Ľuboš Šrámek, speváčka a skladateľka Adriena Bartošová, filantrop a čerstvý laureát Krištáľového krídla Marek Machata, sochárka Jana Brisudová, laureátka Krištáľového krídla profesorka Mária Frankovičová, laureát Krištáľového krídla Vladimír Bakeš, spoluorganizátor Krištáľového krídla generálny riaditeľ News and Media Holding Michal Teplica, vrchný riaditeľ úseku podpory riadenia Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy Igor Gallo, riaditeľ programových služieb Slovenského rozhlasu Michal Dzurjanin, riaditeľ programových služieb STV Marek Ťapák, šéfredaktorka Plus 7 dní Anna Žitná Lučaiová  a iní. 

(*Ako vyzeralo prvé slávnostné stretnutie poroty 22.ročníka Krištáľového krídla 12. septembra 2018 v hoteli DoubleTree by Hilton si môžete pozrieť tu: kristalovekridlo.sk/kristalove-kridlo-opat-hlada-tych-najlepsich-medzi-vynimocnymi-2/ .)

Výber nominácií je založený na návrhoch, ktoré verejnosť môže posielať do 31. októbra 2018 cez online formulár na stránke Krištáľového krídla: kristalovekridlo.sk/kristalove-kridlo-2/online-nominacia. Zaregistrované návrhy na nominácie sú starostlivo posudzované na zasadnutiach odborných porôt a do finálneho výberu sa dostávajú tri osobnosti v každej kategórii. Následne zahajujú porotcovia tajné hlasovanie, ktorého výsledok bude vyhlásený v priamom prenose televízie RTVS na Jednotke dňa 27. januára 2019 na slávnostnom galavečere v novej budove SND.   

Krištáľové krídlo za rok 2017 si odniesli významné slovenské osobnosti ako napríklad Tomáš Maštalír, Rastislav Štúr, Dagmar Mozolová, Celeste Buckingham, či Peter Hámor. Mimoriadnu cenu za celoživotné dielo získal Pavol Hammel a Juraj Šteňo. 

Počas dvadsaťdva rokov existencie sa ocenenie Krištáľové krídlo etablovalo ako uznávaný indikátor kvality. „Cieľom Krištáľového krídla je poukázať každý rok na uznávané osobnosti a ich počiny v spoločenskom, kultúrnom či hospodárskom živote na Slovensku,“ povedala autorka a producentka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová. 

22 rokov Krištáľového krídla: viac ako 600 nominovaných, 224 ocenených najvýznamnejších osobností Slovenska vo výbere viac ako 120 porotcov.

Novinky Krištáľového krídla môžete sledovať 

na Facebooku www.facebook.com/kristalovekridlo 

a Instagrame www.instagram.com/kristalovekridlo.

ZDROJ PR článok spoločnosti Krištáľové krídlo s.r.o.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Energeticky sebestačný mobilný dom ponúka plnohodnotné bývanie

Najnovšie knihy a časopisy

Novinka!
Staviame a rekonštruujeme


95 tipov, ako postaviť kvalitný dom
Kúpiť v e-shope

Najnovšie príspevky