Ovládanie zdvižno-posuvných dverí nebolo nikdy také jednoduché a bezpečné

16.04.2019  |     

Zdvižno-posuvné dvere ponúkajú užívateľovi pocit slobody a voľnosti. Aby sa však docielil maximálny komfort, musia všetky komponenty navzájom spolupracovať.

Preto GU ponúka v oblasti zdvižno-posuvných dverí kompletné riešenia, ktoré spĺňajú najvyššie nároky nielen na dizajn, ale aj na bezpečnosť a komfort. Najlepšie výsledky dosiahnete s týmito funkčnými doplnkami:

HS LiftUnit enormne uľahčí ovládanie zdvižno-posuvných dverí, obzvlášť pri vysokých hmotnostiach krídla. Ovládacia sila sa pri otváraní a zdvíhaní zredukuje až o 50 %. 

HS SilentClose - dojazdový tlmič, ktorý automaticky dobrzdí dverné krídlo pri zatváraní a pomaly ho posunie do koncovej pozície. Tým sa výrazne zníži riziko poranenia alebo poškodenia krídla. Je skryto namontovaný a je vhodný pre prvky s váhou krídla až do 400 kg. 

HS StopUnit jemne spomalí zdvižno-posuvné krídlo v otvorenej, ako aj v zatvorenej polohe a manuálne sa potom posunie do koncovej polohy. Použitie je možné pre hmotnosti krídla do 200 alebo 400 kg. Výhodou StopUnit je, že pri otváraní, prípadne zatváraní nekladie žiaden odpor a je vhodný aj pre obsluhu deťmi.

Tlmič kľučky zvyšuje bezpečnosť ovládania pri veľkých a ťažkých prvkoch. Stará sa o kontrolované spúšťanie posuvného krídla bez spätného nárazu a o spomalený pohyb kľučky pri zatváraní.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky