Rozvody skryté za obrazom

07.05.2019  |     

Skrinka s rozvodmi je nutnou výbavou domácnosti. Zvyčajne sa na ňu nechce nik pozerať, tak dostáva svoje miesto už štandardne v chodbe, hale, pri vchodových dverách, alebo v technickej miestnosti. Hoci, ako hovoria špecialisti, z inštalačného hľadiska by najefektívnejším riešením bolo umiestnenie v obývacej miestnosti. Ale čo s takou skrinkou, ktorá je s pribúdajúcimi nárokmi inteligentnej domácnosti a bezdrôtovej komunikácie čoraz väčšia?

Spoločnosť ABB, ktorá patrí k technologickým lídrom aj v oblasti inovácií elektroinštalácií, prichádza s riešením. Nový rad rozvodníc UK600 je škálovateľný, flexibilný a navyše vie byť aj nápaditým a atraktívnym dizajnovým prvkom v domácnosti.  

Inteligentná technológia v peknom obale 

Okrem technických vlastností, ktoré zjednodušujú prácu a manipuláciu odborníkom, je pre zariaďovanie domácnosti dôležitou črtou rozvodníc UK600 široká škála dvierok. V tejto palete, ktorá otvára možnosti individualite a kreativite, sa nájde riešenie do akejkoľvek miestnosti. Bez ohľadu na to, či ide o čisto funkčnú miestnosť, alebo štýlovú obývačku. S nápaditými dvierkami sa aj rozvodnica môže stať dizajnovým prvkom. Iba domáci budú vedieť, že pod obrazom sa skrýva jednoducho dostupná elektroinštalácia alebo WiFi router. 

Originál pre každú aplikáciu 

Dvierka rozvodnice s rámom z brúseného hliníka umožňujú vloženie motívu podľa vášho individuálneho výberu. Elegantný rám sa po uzatvorení dvierok nachádza 5 mm pred stenou a magnety v ráme držia dvierka bezpečne zatvorené. K dispozícii je niekoľko variantov dvierok od klasických, cez dvierka s ventilačnými otvormi s nerezovou úpravou, drevený a zrkadlový dekor, až po dvierka s odnímateľným rámom, do ktorého sa dajú vkladať obrázky, fotografie, korkové či magnetické tabule na poznámky. Voliteľne je k dispozícii aj panel s LED osvetlením, ktoré po bokoch osvieti a zvýrazní vložený motív. 

Tri verzie, päť veľkostí, silnoprúd aj dáta v jednom

Rozvodnice ABB UK600 sú dostupné v troch verziách – klasickej silnoprúdovej, mediálnej a kombinovanej verzii. Ich konštrukcia umožňuje ich rozširovanie a jednoduché spájanie vedľa seba i pod seba. Majú väčší priestor na káble, držiaky a vstupy pre káble sú zo všetkých strán, čo podstatne zjednodušuje a urýchľuje montáž. Rozvodnice disponujú variabilným riešením pre médiá: perforované montážne dosky, panely s otvormi pre moduly „keystone“, otočné sieťové zásuvky a samozrejme priestor s elastickými držiakmi na upnutie napríklad routra. V tomto riešení sa myslí aj na ventiláciu a k dispozícii sú aj dvierka s ventilačnými otvormi. Montáž rozvodníc je jednoduchá a osadenie vhodné do plnej aj dutej steny. 

Viac o technických detailoch novinky TU

Tagy:
elektroinštalácie rozvodové skrinky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky