Nadčasová klasika

12.09.2019  |     

Obľúbili ste si kuchyne s frézovanými kazetovými alebo ak chcete „profilovanými“ dvierkami? Dodávajú kuchyniam pohodovú atmosféru a sú vskutku nadčasové.

„Kazety môžu mať jednoduché aj členitejšie profily, ktoré u niektorých našich kuchýň nahrádza minimalistická frézovaná linka," upozorňuje Peter Heriban, dizajnér Oresi. Nábytok môžu odľahčiť presklené dvierka, či už ide o celosklenenú výplň v rámčeku, alebo o sklo členené mriežkou. Hodí sa do vidieckych aj klasicky vybavených mestských interiérov. V tomto roku portfólio Oresi napríklad rozšírili kazetovej kuchyne Chocolate Day z radu Dolti Collection by Andrea Capovilla.

Drevodekor i farby

Dávno už neplatí, že na kazetová dvierka sa používa iba masívne drevo, drevodekory alebo biele a veľmi svetlé farby. V poslednej dobe je trendy sivá, hnedá a podľa zahraničných trendov  tiež tmavo modrá, zelená a bordó. Vždy je ale vhodné zladiť preferovanú farbu s ďalším zariadením interiéru.

Dvierka môžu mať aj opotrebovaný vzhľad, aby vyzerali ako originály z minulého storočia. To umožňujú moderné technológie s vysokým podielom ručnej práce. Patinácie je vítanou možnosťou dodatočnej povrchovej úpravy, pričom dvierka získajú opotrebovaný vzhľad. A nemusí ísť len o kuchyne lakované. V prípade fóliovaných dvierok sa na penetrovaný povrch nanesie špeciálna farba, ktorá sa následne ručne stiera.

Kazety milujú aj v Amerike

Pre ozdobné prevedenie dvierok, ktoré u niektorých kuchýň dekoruje aj rezba, sú tieto kuchyne veľmi obľúbené nielen u nás a v Európe. Len si spomeňte, k akému štýlu sa tieto kuchyne často radia. Hovoríme, že ide o stredomorský, anglický, provensálsky či toskánsky štýl. Kuchyne v "južanskom štýle" potom vídame takmer vo všetkých amerických filmoch a seriáloch. Či ide o dom na vidieku alebo v tom najmodernejšom mrakodrape. A majú ich v obľube aj filmové a hudobné hviezdy ako je Celine Dion, Jennifer Lopez, Brad Pitt alebo Britney Spears. Chcete si zaobstarať hviezdnu kuchyňu? Pozrite sa na kazetové kuchyne do portfólia Oresi.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky