Inteligentná nepálená tehla prirodzene zvlhčuje vzduch

30.10.2019  |  

Na náš subjektívny pocit pohody pôsobia najmä dva faktory, teplo a vlhkosť vzduchu, tzv. mikroklíma. Vlhkosť je síce človekom oveľa menej pociťovaná než teplota, ale aj ona (ne-)priaznivo ovplyvňuje komfort a zdravie.

Hneď ako klesne vlhkosť vzduchu pod 40 %, vysychajú nám sliznice dýchacích ciest, a tým dochádza k oslabeniu ich obranného mechanizmu. Príliš suchým vzduchom vo vykurovacej sezóne trpia nielen alergici, astmatici a deti, ktoré sú citlivejšie a môžu reagovať sklonmi k dýchacím ťažkostiam, ale aj zdraví jedinci. A tak si kupujeme rôzne elektrické chrliče pary. Prirodzenejšou alternatívou zvlhčovania vzduchu môžu byť steny z materiálov, ktoré dokážu vlhkosť absorbovať a v prípade suchého vzduchu ju zase uvoľňovať – takým inteligentným materiálom sú napríklad hlinené nepálené tehly HELUZ NATURE Energy. 

„Hlina je inteligentný materiál, ktorý pozitívne ovplyvňuje vlhkostnú mikroklímu. Hlina do seba dokáže absorbovať vlhkosť a keď máme v interiéri suchý vzduch, tak ju zase uvoľňuje, aby vlhkosť bola ideálna a my sme sa cítili príjemne,“ chváli nepálené tehly Ing. Pavel Heinrich, produktový špecialista spoločnosti HELUZ. Na mikroklímu by sme mali podľa neho dbať najmä v miestnostiach, v ktorých trávime najviac času, ako sú spálne, obývacie či detské izby. 

Nepálené tehly HELUZ NATURE Energy sa používajú na vnútorné priečkové a akumulačné murivo s hrúbkami 12 a 25 cm tak v tehlovom dome, ako aj v drevostavbách a je možné z nich vytvoriť aj priečky pri rekonštrukciách. Nepálené tehly HELUZ NATURE Energy majú aj vynikajúce akustické vlastnosti a dosahujú vysoké parametre akumulácie tepla. 

www.heluz.sk 

Tagy:
Nepálené tehly

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 1/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky