Vetrať sa musí, aj keď je zima

23.10.2019  |  

Jedným zo súčasných trendov v stavebníctve je veľký dôraz na úspory energií. Výsledkom sú "utesnené" domy s výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami, ale často sa pritom zabúda na potrebu prívodu čerstvého vzduchu. Samozrejme, môžete otvoriť okná... U priameho vetrania ale dochádza k nemalým stratám tepla.

Jednou z možností riadeného vetrania je vetracia jednotka KORAVENT, ktorá prispieva k znižovaniu nákladov za teplo na minimum. Privádza potrebné množstvo čerstvého vzduchu a vďaka filtrom zlepšuje jeho kvalitu. Táto jednotka zaistí automatické vetranie a vysoký útlm  vonkajšieho hluku, a to aj v noci alebo v dobe keď objekt nie je obývaný. Nehrozí tým problém s vlhkosťou, hlukom či kontaktom s alergénmi. Medzi prednosti jednotky patria také možnosť naprogramovania času a dĺžky doby vetrania. Vďaka svojim vlastnostiam je lokálna vetracia jednotka KORAVENT vhodná do všetkých obytných miestností.
 
 
Hlavné výhody:
 
Riadený prívod čerstvého vzduchu
Komfortné celoročné vetranie
Tichý chod jednotky
Zamedzenie výkyvov teplôt (oproti nárazovému vetranie oknami)
Nízky el. príkon jednotky (v bežnej prevádzke max. 5W)
Jednoduchá montáž a údržba
 
Lokálne vetracie jednotky firmy KORADO sú šikovným a vysoko efektívnym riešením, ktoré je možné jednoducho aplikovať aj do existujúcich objektov.
 
 
Viac informácií na www.korado.cz

Tagy:
riadené vetranie vetracie jednotky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

PREČÍTAJTE SI TIEŽ fasádne omietky rodinných domov
Ako vybrať fasádnu omietku? x

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 11/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky