S domácim wellness je starostlivosť o zdravie príjemná

24.10.2019  |  

Lekári radia pravidelne uvoľňovať, regenerovať a detoxikovať organizmus. Posilňuje sa tak jeho imunita aj celkové zdravie a vitalita. Presne takéto účinky, a navyše relaxáciu aj aktívny odpočinok, ponúkajú wellness aktivity.

Pravidelný pobyt v saune alebo príjemne hrejivý hydromasážny kúpeľ vo vírivke patria k tým najvyhľadávanejším wellness aktivitám. Nielen preto sú domáce wellness kútiky súčasným trendom. Stále rýchlejší vývoj technológií aj materiálov a znižovanie výrobných nákladov sprístupnili wellness v pokoji a pohodlí vlastného súkromia takmer každej domácnosti.

Infrasauny vyžarujú infračervené lúče podobné tým slnečným. Teplota v kabíne sa pohybuje medzi 40-60 °C a pobyt v nej trvá približne 45 minút. Dýchať môžete takmer horský vzduch vďaka ionizátoru, meditovať pri farebnom osvetlení a počúvať obľúbenú hudbu z rádio/mp3 prehrávača. Infrasauny sú vhodné do ľubovoľného temperovaného interiéru od kúpeľne po zimnú záhradu. Zloženie predmontovaných panelov stavebnicového systému je jednoduché a na prevádzku všetkých funkcií stačí jediná elektrická zásuvka (230 V). Infrasauny neprodukujú paru ani nezahrievajú svoje okolie.

Fínske sauny predstavujú tradičnú škandinávsku metódu saunovania. Polievaním lávových kameňov rozpálených elektrickou pecou sa do kabíny uvoľňuje para. Tá vzduch vo vnútri kabíny zvlhčuje, ohrieva a môže ho zároveň prevoňať esenciálnym olejom alebo priamo čerstvými bylinkami. Teplota vo fínskej saune sa pohybuje medzi 70-100 °C. Počas 15-20 min. pobytu ľubovoľným presúvaním medzi lavicami v rôznych úrovniach volíte teplotnú hladinu, v ktorej vám je v danú chvíľu príjemne. Procedúru opakujete 2-3krát. Medzi nimi telo ochladzuje v studenej vode.

Vírivé vane ponúkajú uvoľňujúcu hydromasáž desiatkami prúdových dýz v kúpeli s teplotou približne 40 °C, a to celoročne v súkromí záhrady, terasy alebo interiéru posilňovne, wellness kútika alebo priestrannej kúpeľne. Modely s ergonomicky riešenými škrupinami z materiálov Lucite Acrylics z USA a kanadskými technológiami Gecko nájdete napríklad v ponuke Mountfieldu. Efektívne rozvrhnuté dýzy pre cielenú masáž presne vedia, ako vás uvoľniť. Pre dokonalý zážitok je k dispozícii aj audiosystém, LED osvetlenie s voliteľným farebným tónom, aromaterapia alebo kyslíková terapia. Funkcie celého systému môžete mať pod palcom vďaka dotykovému panelu alebo ovládaniu cez wi-fi pomocou mobilnej aplikácie.

Viac informácií o cenách a ďalších produktoch nájdete na www.mountfield.sk 

ZDROJ PR článok spoločnosti Mountfield

Tagy:
vírivá vaňa infrasauna fínska sauna

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 5/2019 v predaji


21 horúcich jesenných trendov
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky