Niekto to rád vecne

15.11.2005  |     

Kto si rád zachová chladnú hlavu, obmedzí zariadenie bytu len na to najpodstatnejšie. Ornamenty, mašličky a volániky sa sem nehodia. Prívrženci minimalistického dizajnu uprednostňujú čisté geometrické tvary, studené farby a materiály ako hliník, oceľ, sklo a žula.Triezvejšie sa to už ani nedá: tento priestor vďaka kombinácii modrej a zelenej pôsobí veľmi sviežo a napriek rôznym farebným odtieňom triezvo a výrazne. Biele detaily, ako sú svietidlá či poťahy stoličiek, strohosť ešte zdôrazňujú. Teplejší dojem vyvolávajú iba prvky z dreva, nohy stola, rámy obrazov a skrine.

Niekedy menej znamená viac: Zariadenie tejto izby je obmedzené len na to najpodstatnejšie. Stôl a tri stoličky stoja na dlažbe z ligotajúceho sa mramoru, doplnky celkom chýbajú. Kúpeľňa, kuchyňa a hosťovské WC sú ukryté za výrezom v stene v tvare písmena T.

Tu nemožno prehliadnuť lásku ku geometrii: Dominantnými tvarmi sú trojuholník, kruh a štvorec, vynárajú sa vždy znovu a znovu.

Aj v tejto kuchyni vládne veľmi vecná atmosféra: Zrkadlová stena, sklené police a veľa skla, to všetko v nás vyvoláva otázku, či sme v kuchyni, alebo v bare. Šikovne je tu vyriešená komunikácia: Pri pracovnom bloku so sporákom je v rovnakej výške namontovaná stolová doska a pred ňou sú postavené barové stoličky.


Zdroj: Veľká kniha o zariaďovaní, Jaga group

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky