Kam uložiť návštevu

07.03.2011  |     

Rozkladacie pohovky sú z praktického hľadiska najvýhodnejšie. V bežných dňoch slúžia na pohodlné sedenie a nezaberajú vzácny priestor v obývačke, ale keď treba, tak poskytnú komfortné lôžko aj pre dve osoby.

 

Rozhodujúci je systém rozkladania, ktorý by mal byť čo najjednoduchší. Dôležité je tiež dbať na kvalitu, pretože rozkladací nábytok je náročný na vyhotovenie technických detailov a kvalitných spojov. Vyhnete sa groteskným situáciám, ktoré vznikajú práve v najnevhodnejšej chvíli. Inou možnosťou ako vytvoriť v byte ďalšie lôžka sú sedacie súpravy pozostávajúce z niekoľkých kusov, ktoré sa v prípade potreby prisunú k sebe. Tu si treba dať pozor na to, aby sa dali jednotlivé kusy pevne spojiť. Inak by vaša návšteva mohla v noci skončiť na podlahe.

Praktická taburetka s odkladacím priestorom napríklad aj na uskladnenie deky či prikrývky pre návštevu. Skúste sa poobzerať po nábytku s dvoma alebo aj viacerými funkciami v jednom kuse. (foto: IKEA) Ak chcete, aby sa hostia u vás cítili dobre, vytvorte im príjemné a pekné prostredie. Zamerajte sa na maličkosti – peknú posteľnú bielizeň a doplnky, pekne zladené drobnosti a praktické detaily, ktoré im spríjemnia pobyt u vás. (foto: IKEA)
Skúste občas zabudnúť na klasickú zostavu sedacej súpravy 3+1+1, kde najväčšia časť je umiestnená pri stene a kreslá sú oproti nej. Moderné sedacie súpravy majú množstvo tvarov a farieb a sú určené do priestoru, ak to jeho veľkosť dovolí. Nemusíte sa vôbec vzdať tohto trendu, ani keď potrebujete riešiť príležitostné spanie v obývačke. Súprava rozličných prvkov sedacej súpravy FLY od firmy Bosal je ako veľká detská skladačka, ktorá sa jednoducho premení na pohodlné dvojlôžko. Dizajn: G. Gualtierotti (foto: Bosal)
Rozkladacia pohovka aj s úložným priestorom na lôžkoviny či deku v opierke rúk, vyrieši dilemu, kam s návštevou aj v malom byte. (foto: IKEA)  
 
Základom obývacej izby je sedačka. Skúste sa odkloniť od zaužívaných dizajnov a hľadať aj iné možnosti v obývacej izbe. Napríklad dve veľké ležadlá poskytnú veľký komfort a umožnia pohodlný relax v bežných dňoch a aj v prípade, ak sa večierok natiahne do neskorých hodín a hostia chcú u vás prespať. Stačí ich jednoducho prisunúť k sebe a o kráľovské lôžko je postarané. (foto: Rivolta)  
Tattami Relax. Relaxačné kreslo, multifunkčná pohovka alebo pohodlné lôžko pre hostí. Táto multifunkčná pohovka, ocenená v roku 1987 v Nemecku ako nábytok roka, sa už dostala medzi nábytkovú klasiku. (dizajn: Jan Armgardt, Ingo Maurer, foto: Mobilia Collection)


Text: Kamila Ďuríková
Foto: Rivolta, Bosal, Mobilia Collection, IKEA, Swan, Ligne Roset
Zdroj: časopis Môj dom JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

PREČÍTAJTE SI TIEŽ Malé triky pre malé Malé triky pre malé byty x

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 5/2019 v predaji


21 horúcich jesenných trendov
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky