Premena malej obývačky s rozpočtom 1700 €

10.10.2013  |     

Prejdite sa s nami Magdinou čokoládovou kolóniou zabalenou v pozlátku sprevádzaní vôňou nástenných trvaliek.

Rozpočet: 1 700 €
Utratené: 1 681,75 €
Dekorácie nie sú započítané do celkovej sumy.

„Čakala som na chvíľu, keď sa donútim urobiť niečo so svojou obývačkou. Návrhov bolo hneď niekoľko, ale ani jeden mi nevyhovoval. Až kým neprišlo ekoBývanie. A teraz mám vo svojej obývačke všetko, čo potrebujem. Dokonca aj jedálenský stôl, o ktorom sa mi mohlo pre málo priestoru len snívať. Luci, Peťo, Maťa, vytvorili ste „fungl“ novú obývačku a ja som rada, že je moja. Ďakujem.“ 

Izbička v Magdinom byte, do ktorého sa presťahovala pred pár rokmi, plnila hneď niekoľko obývačkovitých funkcií, ale ani jednu poriadne. Priestor ovládala nuda spoločne s posteľou, ktorá po ňom tancovala tak, aby čo najmenej zavadzala. Srdce menšieho bytu ale začalo znovu tĺcť vďaka ručne vyrobenému do čokoládova ladenému nábytku a drobným zjednocovačom, ktoré ladia s Magdiným nadšením pre koloniálny štýl.

Laškujúci

Magda si priala, aby do jej obývačky zavanul nádych kolónie. Len kúsok exotickej atmosféry mať aj u seba doma. Ani prehnaný, ani neviditeľný. Tak akurát. Nájsť nábytok podľa jej vkusu bolo nemožné. Tmavý ako čokoláda, exotický, ale nie príliš drahý. Pravdepodobne aj preto si izbu vyskladala z provizórnych kúskov a čakala na príležitosť, keď ich vymení. A tá práve prišla. Vyrobili sme jej nábytok na mieru a podľa gusta, ktorý s koloniálnym štýlom trošku laškuje, ale zároveň zostáva verný svojmu slovenskému smrekovému pôvodu. A tak vzniklo v neveľkom priestore aj miesto na vytúžený jedálenský stôl s puncom originality. Čokoládový elixír menil izbu kúsok po kúsku tak, ako sme ho do tohto malého priestoru vkladali.

Ak máte malú obývaciu izbu, do ktorej sa stoj čo stoj musí zmestiť jedálenský stôl, vymeňte nespratníkov, ktorí by vám aj ten kúsok miesta zničili, za spratníkov. Stôl stačí zdvihnúť, stoličky zložiť, a aby ste mali istotu, že zas nezdivejú, priviažte ich koženým remienkom, ktorý za pár centov nájdete v každom lacnejšom obchode s oblečením.

Lietajúci

Aby kolónia bola skutočnou kolóniou bol potrebný poriadne nepredvídaný vpád. O ten sa postarala mužská časť nášho premieňacieho tímu, ktorá sa rozhodla nábytok nenosiť po schodoch (nezmestil sa), ale dostať ho do bytu cez balkón. A tak nábytok, ktorý teraz už pokojne leží na svojom mieste, musel najprv prežiť svoju lietajúcu rebéliu.  

Ako na to
Na podomácky vytvorený nábytok s koloniálnym šmrncom nie vždy potrebujete exotické drevo. Pokojne vám stačí obyčajný smrek, pár plechoviek tmavšej lazúry, lesklý lak a smrekom miestne odkopírovaný koloniálny nábytok je na svete. A aby sa všetko dobre skončilo, pre istotu si zožeňte ruky šikovného remeselníka. Náš produkčný Peťo si zas raz prišiel na svoje. Nábytkoval o dušu (Magdinej čokoládovej kolónie).


Text: Lucia Pristachová Hô-Chí Návrh a styling: Ateliér Fresh!, Martina Deríková
Foto: Dano Veselský
Zdroj: časopis môj dom ekoBývanie JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 1/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky