Obývačka do 100 €? Aj to sa dá!

20.12.2013  |     

Aby ste spokojne bývali, potrebujete len zopár skvelých nápadov, pár ochotných priateľov a takých 100 € na konte. Všetko ide, keď sa chce. Tak chcite... obývačku do 100 €!

Triky za pár eur

VEŠIAKY 

Stačí vešiak, pár fotografií alebo obrázkov a originálna kulisa je na svete. Obklopte sa vecami, ktoré vo vás vyvolávajú príjemné spomienky. Budete sa cítiť skutočne doma.

PALETY

... namiesto obývacej steny.

STOLČEK, PRESTRI SA!

Vymeňte ozrutné a masívne konferenčné stolíky za niečo menšie, vzdušnejšie a aj staršie. Starým stolčekom ponechajte ich prirodzenú ošarpanosť. Že sú príliš malé? Vďaka ich veľkosti si do svojej obývačky pokojne zadovážte dva či tri, nižšie aj vyššie, ktoré budú spolu v dokonalej súhre.

PRIZNANÁ KONŠTRUKCIA

Vymeňte drahé bodové svetlá za niečo menej honosné. Stačí vám na to montážne svietidlo so svojím kovovým krytom. Svetlo tak dostane úplne nový retrodekoračný look.

DEBNIČKY A ŽIAROVKY 

Nahradiť sa dá takmer všetko. Funkciu nožičiek dostali debničky, ktoré zároveň slúžia ako police. Drahé obrazy nekupujte, vytlačte si výstižný nápis na papier a vložte ho do rámu. A svetlo? Stačí klinček a môžete mať na stene zavesený farebný kábel s objímkou. Ak sa vám zdá kábel príliš fádny, pokojne ho nasprejujte farbou alebo olepte páskami washi.

NA POLICI, V HRNCI 

Polica z dosky starého skateboardu alebo z hrncov, ktoré za svojich aktívnych čias slúžili na zaváranie. Takto si môžete vytvoriť police z rôznych vecí, stačí len trochu fantázie a niekto, kto vyvŕta otvory do steny. 

ŠETRNÉ RÁMIKY

Pomocou pások washi vytvorte na stene rôzne rámy na fotografie, plagáty alebo nápisy. Razom ju oživia. 

Namiesto mohutnej skrine zvoľte lacnejší variant – záves. Stačí ho zatiahnuť a všetko, čo nemá byť vidieť, sa zrazu skryje.


Text: Lucia Pristachová Hô-Chí
Foto: archív firiem
Zdroj: časopis môj dom ekoBývanie JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 11/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky