Ako rozohriať obývačku (aj bez radiátora)!

30.01.2019  |     

Svetlo a farby fungujú v interiéri ako čarovné prútiky. Niekedy postačí obyčajné „abrakadabra“, inokedy o trochu rafinovanejšie „dexempšumpoplex“ a váš domov sa premení na hrejivo útulné hniezdočko. A vonku nech sa hoc aj čerti ženia!

DO BIELEHO INTERIÉRU sa priam pýta niečo farebné, oživujúce, čo rozbije snehovú jednoliatosť. Ak si netrúfate na zelenú vitrínu, postačí aj drobnosť v podobe deky, rastliny či inej dekorácie. 

NASÝŤTE OBÝVAČKU odvážnou kombináciou ružovej a čiernej. Táto dvojka zhutní priestor a zároveň ho pozdvihne. Niečo v štýle glamour. A samozrejme, nezabudnite na kvety…

V DOBREJ MANDARÍNKE je svieža chuť smiechu, napísal Dušan Dušek v jednej svojej knižke. Rozosmejte teda svoj interiér veselou farbou ovocia. A nemusia to byť len mandarínky. 

HITOM SÚ METALICKÉ FARBY, všetko, čo sa blyští, má zelenú. A do zimného interiéru sadnú zlaté a medené odtiene ako uliate. 

NEVYUŽITÉ VÁZY, staré poháre zo zaváranín či iné sklené nádoby chytia druhý dych, len čo ich brušká naplníte čajovou sviečkou alebo obyčajnou žiarovkou. Ak nepatríte medzi vyznávačov záclon, svetlonosov umiestnite na okenný parapet. 

ŽIAROVKY V MISE budú vtipnou a zároveň účelnou dekoráciou. Nemusia visieť len zo stropu alebo byť schované pod cylindrom lampy. Na trhu sú nielen mliečne, ale aj rôzne farebné dizajnové žiarovky. Sú síce o niečo drahšie, no vzniknutý svetelný efekt vám investíciu bezpečne vráti späť. 

ROZSVIETIA KAŽDÝ KÚT aj nezažaté. Neónové, cukríkové či sýtožiarivé farby na svietnikoch (ale aj na iných doplnkoch) si moderný interiér môže dovoliť. Aby ste sa neminuli želanému účinku, je lepšie zostať skromnejší, čo sa množstva týka.  

Pohrajte sa so svetlom. Ak vám nepostačí jeden lampášik, pokojne ich zgrupujte, hoc by sa líšili tvarmi a materiálmi, z ktorých sú vyrobené. Výsledok bude o to hrejivejší. 

PRÍRODNÉ MATERIÁLY majú relaxačné účinky. Či už si zvolíte na nábytok a doplnky drevo, rotang, vodný hyacint, alebo bambus v kombinácii s neutrálnymi až pustovne ladenými odtieňmi (pieskový, svetlohnedý, vanilkový a i.), ukoja potrebu uniknúť od ruchu moderného sveta. Príliš monotónne? „Frcnite“ k nim dačo vo farbe divokej šípovej ruže, jemnejšie povahy sa môžu inšpirovať odtieňmi modrej a zelenej.

Pohodlie nemusí byť len o veľkých veciach. Sú to najmä drobnosti, čo dotvárajú atmosféru. Tak sa zababušte do deky, uvelebte sa v kresle, zapáľte si sviečku a usrkávajte si z teplého čaju s medom... 

TIP: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste | Pohodo.sk


Text: Martina Deríková
Foto: Bella Rose, F&F Home, H&M Home, IKEA, Nordicday, thinkstock.com
Zdroj: časopis Tvorivé bývanie

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky