9 moderných prístupov k zariadeniu obývacej izby. Ktorý štýl najviac osloví vás?

08.03.2016  |     

Farby patria k nášmu životu, no každý z nás má k nim trochu iný vzťah. Jeden má rád, ak ich v interiéri príliš nevidno, druhý sa nimi, naopak, obklopí rád, prípadne siahne po menšom či väčšom akcente. Aký prístup pri zariaďovaní obývacej izby osloví vás?

Štýl 1 Modro-žlté oživenie

Farebný základ interiéru tvorený bielou a sivou sa mnohým žiada oživiť. Zaujímavým riešením je modrá sedačka spestrená vzorovanými vankúšmi. Pomyselným šperkom interiéru sú žltasté dekorácie.

Štýl 2 Ružová na výslní

V prípade, že sa nebojíte experimentovať, siahnite po sedačke v netypickej svetloružovej farbe, ktorá sa bezpochyby stane jednou z dominánt vášho bývania. Rovnaká farebnosť sa môže objaviť aj na niekoľkých dekoráciách. 

Štýl 3 Kvetinová oáza   

Dávku života a energie vnesú do obývacej izby aj kvetinové alebo botanické vzory, ktoré sa môžu objaviť na závesoch, tapetách alebo aj sedačke. Nemusíte hneď kupovať novú, postačí prečalúniť tú pôvodnú.    


Štýl 4 Hlavne hravo

Pre milovníkov hravosti a extravagancie môže byť zaujímavým riešením kombinácia výrazného koberca (tvoreného rôznofarebnými blokmi) a nábytku, napríklad skrine, ktorá spája viacero farieb. 

Štýl 5 V znamení strohosti 

Farby ako biela a sivá doplnené dekorom dreva predstavujú vyhľadávanú kombináciu, v čistej forme však môžu pôsobiť pomerne stroho. Dynamiku do priestoru vnesiete tak, že sa vyhráte s tvarmi jednotlivých kusov nábytku.   

Štýl 6 S trochou šťavy

O vnášaní farebného akcentu, ktorý interiéru dodá správnu dávku šťavy, sa nepíše len tak. Jedno či dve kresielka s pestrým čalúnením a výraznými oranžovými vankúšmi sú presne takým príjemným oživením.    

Štýl 7 Keď hovoria steny 

Biele steny sú večnou klasikou. Ak však máte chuť na zmenu, môžete ich zaodieť. Prím hrajú rôzne obklady, tapety, ale aj rozličné maľovky. Čo tak siahnuť po výraznej modrej a „pošpiniť“ ju trochou už spomínanej bielej? 

Štýl 8 Tlmená harmónia

Interiér plný farieb nemusí pôsobiť výrazne, či dokonca rušivo, treba sa však vyhrať s výberom jednotlivých odtieňov. Obývacia izba s tehlovou stenou, sedačkou v odtieňoch červenej, vzorovanými vankúšmi a pufmi je pekným príkladom.  

Štýl 9 Vyfarbená knihami

Prebaly a obálky kníh hýria farbami, vďaka čomu je každá knižnica nielen zdrojom inšpirácií, zábavy či poznania, ale aj naozaj jedinečnou dekoráciou. Ak máte dostatok odvahy, môžete do miestnosti s ňou umiestniť aj výraznejší koberec. 

PRIPRAVILA: NATÁLIA ŽÁKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky