Charakteristické znaky industriálnej obývačky: Inšpirujte sa jej originalitou!

06.11.2017  |     

Industriálna obývačka je nadčasová, hrubá, ale zároveň elegantná. Pozrite sa s nami na jej charakteristické znaky a nechajte sa inšpirovať jej nevšednou originalitou.

Čo nesmie chýbať

Na prvý pohľad sa zdá zariadenie priemyselnej obývačky jednoduché, ale priznané stavebné a konštrukčné prvky si vyžadujú správne doladenie od podlahy až po strop. Na stenách dominuje sivý neopracovaný betón alebo tehla. Ak nie ste majiteľom tzv. loftu, kde sú takéto steny súčasťou, výbornou alternatívou sú betónové stierky alebo obklad imitujúci tehlu. Zo stropu visia priemyselné svietidlá alebo veľké žiarovky s priznanými káblami, steny dotvoria veľké maliarske diela, plechové tabule či kriedové steny.

Moderný industriálny nábytok si žiada doladiť retro a vintage doplnkami. Siahnite po obyčajných drevených paletách, kovových regáloch, hovädzej usni, lanách, umeleckých retro predmetoch. To všetko so štipkou jednej či dvoch výrazných farieb, trebárs červenej alebo oranžovej. Na záver nezabudnite: romantika, pastelové farby, kvetinové vzory, čipky ani volány tu nemajú miesto.

 

TEXT: MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 10/2017

Tagy:
industriálny štýl obývačky industriálne obývačky zariaďovanie obývacej izby

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 11/2019 v predaji


Rebelské Vianoce
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky