Obývacia izba v štýle hygge

02.03.2018  |     

Hygge vyjadruje schopnosť sústrediť sa v živote na príjemné maličkosti, ktoré vám urobia radosť. Umenie spomaliť v uponáhľanom živote, odložiť povinnosti bokom a nájsť si chvíľku pre seba a svojich blízkych. Ideálna je na to napríklad obývačka.

Hygge - pohoda po dánsky

Zariadiť obývačku v dánskom štýle hygge nie je zložité a ani náročné na rozpočet. Nemusíte sa riadiť žiadnym konkrétnym štýlom, dôležité je obklopiť sa tým, čo sa páči vám a čo pôsobí útulne. Rozhodne sa však nezaobídete bez niekoľkých solitérov a doplnkov.

Pohodlný, mäkký gauč, kde sa dá ležať a oddychovať tak, že sa vám z neho nebude chcieť vstať. Nesmú na ňom, samozrejme, chýbať vankúše ani deky. Koberec z prírodného materiálu, najlepšie s dlhým vlasom a vo svetlých farbách. Zopár obľúbených dekorácií z ciest, ktoré vám budú pripomínať pekné chvíle. Fotografie z minulosti.

Ak máte kozub, je to dokonalé. Ak nie, nič sa nedeje, svetlo si prineste formou svietnikov a lampášov. Nuž a napokon si naservírujte obľúbený voňavý čaj či fajnovú kávu a s knižkou v ruke sa oddajte relaxu a domácej pohode, možno práve vďaka nej sú tí Dáni taký šťastný národ.

 

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 2/2018

Tagy:
obývačky hygge škandinávsky štýl severský štýl

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 10/2019
v predaji


Veľký spievodca: Pestujeme chilli
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky