Ako zariadiť veľkú obývačku

12.07.2019  |     

Mnohých trápi malá obývačka, ale čo s tou veľkou? Priestor treba dobre rozčleniť na niekoľko zón. Dopredu porozmýšľajte, čo vám nesmie chýbať. Máte veľkú rodinu alebo organizujete časté návštevy? Zriaďte si veľký jedálenský kút. Radi hráte spoločenské hry? Vytvorte si hrací kútik. Potrebujete občas pracovať z domu? Rozvrhnite si, kam postavíte pracovný stôl.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Umiestnenie a logická nadväznosť

Obývačka by mala spravidla nadväzovať priamo na predsieň a súčasne by mala byť prepojená s kuchyňou alebo so záhradou či balkónom. Aktuálne je preferovaný otvorený denný priestor, ktorý spája obývaciu izbu s kuchyňou. V jej blízkosti nie je vhodné umiestňovať kúpeľňu, WC ani malé hospodárske a technické miestnosti, napríklad práčovňu či garáž. Ideálne je situovať ju na slnečnú stranu – juh, prípadne juhozápad či západ.

Pri zariaďovaní obývačky platí, že zóny vyhradené na činnosti, ktoré spolu súvisia, by na seba mali logicky nadväzovať – knižnica by mala byť umiestnená v blízkosti relaxačného alebo pracovného kútika, jedálenský stôl zasa pri príborníku. Dôležité je zabezpečiť, aby jednotlivé komunikačné zóny boli priechodné.

 

TEXT: MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom

Tagy:
sedačky obývačky zariaďovanie obývacej izby

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky