Útulná pastelová spálňa v novom byte podľa požiadaviek čerstvých majiteľov

08.11.2016  |     

Ani neveľká spálňa nemusí pôsobiť stiesnene, treba sa však správne popasovať s centimetrami. Jemné svetlé farby spestrené pastelovými tónmi jej dodajú vzdušnosť aj dávku dynamiky.

Pekný deň,
kupujeme nový byt a potrebovali by sme poradiť so zariadením spálne. Chceli by sme, aby bola svetlá a pôsobila vzdušne, ideálne by bolo, ak by posteľ nebola otočená čelom k dverám. Vo výklenku v blízkosti dvier by sme radi mali veľkú vstavanú skriňu a pri okne nad radiátorom by sme ocenili menší pracovný stolík, ak sa nevojde, postačí aj toaletný. V prípade že sa zmestí, uvítali by sme aj jednu komodu, nočné stolíky pri posteliach nie sú nevyhnutné. Postačia poličky doplnené vhodným osvetlením. Posteľ by mala byť jednoduchá, nie veľmi mohutná a v jej spodnej časti by nemal chýbať úložný priestor. Celý priestor by mal pôsobiť útulne a niesť sa v svetlých farbách v kombinácii s nejakou pastelovou.  
    
Vopred ďakujem za vašu pomoc, Lucia

Profi riešenie

Požiadavkou čitateľky bola svetlá, vzdušne pôsobiaca spálňa oživená pastelovým odtieňom, ktorý by priestor oživil, čo považujem v tomto prípade za ideálne riešenie. Kombinácia lesklých bielych plôch s odtieňmi lososovej, sivoružovej a sivej pôsobí čisto, útulne a vôbec nenudí.

Hoci v pôvodnom zadaní Lucia žiadala, aby posteľ nebola otočená čelom smerom k dverám, rozhodli sme sa ju nakoniec predsa len natočiť týmto smerom. Ak by bola umiestnená pod oknom, priestor by totiž naozaj zahltila. Vďaka takémuto riešeniu sa tu našiel priestor na nočné stolíky integrované priamo do postele a pomerne priestranný stolík s komodou, ktorý poslúži nielen ako toaletný, ale aj ako príležitostné pracovisko. 

Ing. arch. Ivana Kríženecká 
T: +421908694892
M: ivana.krizenecka@gmail.com
W: www.ikinteriors.sk, www.facebook.com/ikinteriors.sk

Geometrické tvary preniesla architektka zo stien aj na koberec. V miestnosti vytvárajú pomerne výrazný akcent, preto sa ostatné prvky nesú v jemných bielych, prípadne sivých odtieňoch bez akýchkoľvek ďalších vzorov. 

Priestor pod oknom využila architektka na umiestnenie stolíka, ktorý sa rozprestiera po celej šírke steny. Jeho súčasťou sú zásuvky aj priestrannejšia komoda.  

Skriňa umiestnená vo výklenku s priestorom takmer splýva, čo je v malej miestnosti žiaduce. 

Vo svojich návrhoch rada používam farby, ktoré dokážu interiér zútulniť a súčasne oživiť. Všetkého veľa však škodí, a preto je ich potrebné používať s citom.

Ing. arch. Ivana Kríženecká 

Celkový charakter spálne architektka dotvorila doplnkami. Stena oproti posteli poslúži aj ako menšia obrazová galéria.

NÁVRH A FOTO: IKINTERIORS   
ZDROJ: časopis Môj dom 10/2016

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky