Nevzdávajte sa úložných priestorov v malej spálni! Dá sa to aj takto

21.07.2017  |     

I keď má vaša spálňa len pár štvorcových metrov, nemusíte sa v nej vzdať úložných priestorov. Poradíme vám, kde všade môžete využiť miesto na odkladanie vecí a aké doplnky zvoliť, aby nepôsobila zapratane.

V malej spálni vo veľkom štýle

Ak je vraj malá spálňa správne zariadená, relaxuje sa v nej oveľa lepšie ako vo veľkej. A ako na to správne zariadenie? Zariadenie, steny, závesy či obliečky voľte v svetlých farbách. Ideálna je biela, ktorá priestor opticky sťahuje. Aby sa maximalizovala podlahová plocha, postavte posteľ k stene alebo do rohu. Navyše, počas spánku sa budete cítiť útulnejšie. Upracte si všetky veci zo zeme. Knihy, noviny a časopisy odložte tam, kam patria. Vyhnite sa množstvu doplnkov a veľkému zdobeniu stien.

 

Ak chcete dosiahnuť, aby stropy v izbe vyzerali vyššie, vyskúšajte tapetu so zvislými pruhmi. Určite zabudnite na veľké kvetinové či geometrické vzory. Ideálny je hladký vstavaný nábytok v odtieni svetlého dreva alebo bielej. Malú spálňu dokážete rozšíriť aj správnym umiestnením zrkadiel. Úložné priestory sa dajú vyčarovať kdekoľvek, chce to len fantáziu a niekedy možno aj štipku odvahy.

 

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM, SHUTTERSTOCK
ZDROJ: časopis Môj dom 6/2017

Tagy:
nábytok úložné priestory postele spálne nábytok do spálne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

PREČÍTAJTE SI TIEŽ Priestor pre vaše sny 7 spální plných nápadov x

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 8/2019
v predaji


Najkrajšie rastliny v novembri
Predplatné

 

 

Najnovšie príspevky