Trendy výsostne súkromného územia 1.

30.12.2009  |     

Do spálne sa vkradli farby zeme vo všetkých svojich odtieňoch a podobách. Zemitá, možno až niekedy pochmúrna, ale uspávajúca atmosféra sa strieda z večne žijúcou bielou a len občas ju oživí solitér s výraznou alebo provokujúcou farbou. Prvky historizujúcich štýlov si tiež ešte držia svoju pozíciu v interiérových trendoch, no krásu tvorcovia nachádzajú aj v iných obdobiach, než je barok a rokoko. Záujem sa obracia na druhú polovicu dvadsiateho storočia, síce zatiaľ len na detaily, no tak to väčšinou začína.

Infiltrácia iných priestorov do spálne je populárna posledných pár rokov. Objavujú sa prvky kúpeľne, obývacej izby aj záhrady a exteriéru priamo v priestore spálne. Prečo nie? Sú to vlastne prvky prevzaté z loftového bývania, kde je všetko poprepájané vo veľkom priestore. (foto: Poro) rírodné odtiene a hľadanie krásy v interiéroch druhej polovice dvadsiateho storočia. Sú to len malé náznaky v detailoch a materiáloch, no prichádzajú do módy roky sedemdesiate a osemdesiate 20. storočia. Vtedy veľmi moderný nábytok našich rodičov a prarodičov sa dostáva do trendovej spálne. (foto: Molteni&C, Dizajn Rodolfo Dordoni)
Na farbách záleží, zvoliť tú správnu kombináciu nie je vždy jednoduché. Ak si však vytvoríte kvalitný základ, napríklad z čokoládovej v kombinácii s bielou, môžete potom experimentovať doplnkami v kontrastných alebo tlmených farbách podľa poslednej módy. Čo sa týka materiálov a tvarov, oblinky napríklad v podobe ohýbaného dreva na príručnom alebo kozmetickom stolíku nesmú v modernej spálni chýbať. Vnesú trocha prívetivosti do prísnych tvarov. (foto: Merito)

Neznásilňujte sa do nejakých štýlov len preto, že sa to práve nosí. A už vôbec nie, keď ste mladí. Najtrendovejšia je vždy uvoľnená atmosféra v spálni – to bude mať vždy štýl.(foto: Merito)
 


Foto: archív firiem a vydavateľstva
Zdroj: Kamila Ďuríková

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Energeticky sebestačný mobilný dom ponúka plnohodnotné bývanie

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 08/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky