Trendy výsostne súkromného územia 2.

04.01.2010  |     

Do spálne sa vkradli farby zeme vo všetkých svojich odtieňoch a podobách. Zemitá, možno až niekedy pochmúrna, ale uspávajúca atmosféra sa strieda z večne žijúcou bielou a len občas ju oživí solitér s výraznou alebo provokujúcou farbou. Prvky historizujúcich štýlov si tiež ešte držia svoju pozíciu v interiérových trendoch, no krásu tvorcovia nachádzajú aj v iných obdobiach, než je barok a rokoko. Záujem sa obracia na druhú polovicu dvadsiateho storočia, síce zatiaľ len na detaily, no tak to väčšinou začína.


Do hry sa vracajú baldachýny, respektíve ich zjednodušená verzia v podobe konštrukcie pripomínajúcej postele s nebesami alebo baldachýnom. V minulosti nebesá chránili spiaceho človeka nielen pred nechcenými pohľadmi, ale hlavne tvorili akúsi tepelnú izoláciu okolo postele. (foto: Bizzottomobili) Odkladacích priestorov nie je nikdy dosť. Využiť sa dá aj priestor okolo dverí. (foto: Merito)
Detaily dotiahnuté do dokonalosti s troškou humoru a nadhľadu sú takzvane in. (foto: Merito) Odkladacích priestorov nie je nikdy dosť. Využiť sa dá aj priestor okolo dverí. (foto: Merito)

Veľkou inšpiráciou pre neúprosné romantičky môže byť škandinávsky dizajn, ktorý má v sebe vždy určitú dávku striedmosti. (foto: Boknäs) Trendy doviate spoza Atlantiku. Obľúbený ozdobný americký štýl v podobe sukníc (okolo postele), luxusných prikrývok či kolekcii vankúšov aj s nadväzujúcim drobným nábytkom si našli svojich fanúšikov aj u nás. (foto: Tintinhal)


Foto: archív firiem a vydavateľstva
Zdroj: Kamila Ďuríková

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Energeticky sebestačný mobilný dom ponúka plnohodnotné bývanie

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky