Detská izba v námorníckom štýle

16.08.2017  |     

Ladiť detské kráľovstvo v duchu námorníckeho štýlu je pomerne obľúbené riešenie, s ktorým sa možno stretnúť už v izbičkách tých najmenších.

Detské kráľovstvo

Ak nechcete do zariaďovania detskej izby veľa investovať a po krátkom čase ho zase vymieňať, vyhnite sa nábytku v tvare lode či s výraznými motívmi. Deťom radšej zaobstarajte jednoduchý biely a izbu oživte textíliami a doplnkami, ktoré evokujú more. Výhodou bieleho nábytku je jeho univerzálnosť – v izbe môže zostať, aj keď vás alebo vaše dieťa námornícke ladenie omrzí.

Domov malých námorníkov dotvorte odtieňmi modrej farby a do priestoru na oživenie vneste výraznú červenú, prípadne oranžovú či žltú. Chýbať by tu nemali pre námorníkov typické modro-biele pásiky, ktoré sa môžu objaviť na posteľnej bielizni, závesoch alebo aj na stenách. Celkový vzhľad priestoru dotvorte kormidlom alebo záchrannými kolesami, ktoré sa premenia na jedinečné dekorácie. 

DETSKÚ IZBU môžete dotvoriť originálnym dreveným svietidlom, ktorého kábel tvorí hrubšie námornícke lano zo surovej bavlny. Veľký výber farieb aj rôznych hrúbok lana ponúka Creative-Cables.

 

Dekorácie v tvare lodiek, rybiek či kotiev sú v námorníckych izbičkách vítané. Mnohé z nich si môžete vyrobiť aj svojpomocne spolu s deťmi.

HRAVÉ VANKÚŠE s námorníckymi a morskými vankúšmi od značky Moshi Moshi nájdete na www.bonami.sk.  

PRÍJEMNÝM DETAILOM môže byť vlnka na stene vytvorená pomocou jednoduchej makety alebo z washi pások.  

PRÚŽKOVANÁ VLIESOVÁ TAPETA Mates vnesie do detskej izby pravú námornícku atmosféru. Možno ju lepiť zvislo i vodorovne a doplniť svietidlom s rovnakým motívom. Námornícku kolekciu Ahoy kúpite na www.lavmi.sk.  

MODRÁ FARBA má v takto ladenom interiéri svoje pevné miesto. Zvoliť však môžete nielen jemné odtiene. Najmä v izbách starších detí výborne ukážu výraznejšie a tmavšie odtiene, napríklad parížska modrá. 

 

DETSKÁ STOLIČKA MAMMUT je dostupná vo viacerých farbách a deťom skvelo poslúži aj ako odkladací stolík. Nájdete v obchodnom dome IKEA.

TEXT: NATÁLIA ŽÁKOVÁ

FOTO: ARCHÍV FIRIEM, ISIFA/SHUTTERSTOCK, ZDROJ: Časopis Môj dom

Tagy:
detské izby námornícky štýl morské motívy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky