Ako zariadiť prvú detskú izbičku

02.10.2017  |     

Detská izba je prvým miestom, kde sa dieťa učí vnímať, a preto treba k jej zariadeniu pristupovať s citom, dbať najmä na bezpečnosť a celkový útulný a harmonický dojem. Nie je na škodu oboznámiť sa s tým, ako na to.

Pastelové farby pôsobia harmonicky a upokojujúco, a preto sa odporúčajú v tom najútlejšom veku. Zabudnúť netreba ani na používanie mäkkých materiálov, v dosahu dieťatka by nemali byť ťažké a nebezpečné predmety, pozor aj na ostré hrany a rohy na nábytku.

 

Na dosah a bezpečne

Do prvej detskej izby treba ako prvé zaobstarať postieľku s kvalitným matracom, prebaľovací pult, niekoľko odkladacích skriniek, poprípade detskú ohrádku. Najdôležitejšie je pritom všetkom dbať na bezpečnosť a tomu prispôsobiť aj výber. Nábytok by mal byť z kvalitných materiálov s ľahko umývateľným a zdravotne neškodným povrchom. Postieľku je nutné umiestniť ďalej od okna (z dôvodu rizika prievanu a vypadnutia z okna) a nemalo by na ňu svietiť priame slnko. Matrac voľte radšej tvrdší, antialergický s výplňou z kokosového vlákna. Ideálne s odnímateľným poťahom. Prebaľovací pult je dobré spojiť s úložným priestorom, kde sú poruke všetky potrebné veci na hygienu a obliekanie. Vedľa neho sa zíde aj kôš na použité plienky či papierové utierky. Do detskej izby pre najmenších si určite zadovážte pohodlné kreslo alebo sedací vak, v ktorom môžete bábätko kŕmiť či uspávať.

TEXT MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ časopis Môj dom 9/2017

Tagy:
nábytok zariadenie detská izba

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Minimalistický dom, ktorý v prudkom svahu levituje nad krajinou

Najnovšie knihy a časopisy


Urob si sám 11/2018 v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

E-shop

Najnovšie príspevky