Inšpiratívne nápady, ako zariadiť detskú izbu

02.07.2018  |     

Doprajte deťom izbičku, ktorá ukryje všetky ich sny a tajomstvá a kde sa zároveň budú cítiť bezpečne. Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek štýl, jedno je isté – nesmie v nej chýbať láska.

Ak pri zariaďovaní detskej izby neviete, po akom motíve siahnuť, zvieratká zútulnia každú izbičku. Krásne sa vynímajú na drevených úložných boxoch, ale aj v podobe milých dekorácií, akými sú misky, hrnčeky alebo nástenné ozdoby. K tomu uštrikovaný kamarát na mojkanie a žiadne dieťa sa viac necíti samo.

Každá malá princezná túži po svojom ružovom svete. Prútený podnos s raňajkovou súpravou v jemných pastelovoružových farbách je preto skvelý tip, ktorým potešíte nejedno dievčenské srdce. Krásne hravá jedálenská zostava je zároveň skvelou cestou, ako v deťoch prebudiť chuť jedávať, aj keď nepatria k veľkým „papkáčom“.

 

Čo potrebuje každá nežná slečna k životu? Veľké zrkadlo, líčidlá a svoj vlastný kútik na skrášľovanie. Toaletný stolík stelesňuje ideálny priestor ženského sveta, kde všetky malé radosti, ako napríklad kozmetické produkty alebo šperky, majú svoje miesto. Pre väčšie aj menšie parádnice, ktoré sa rady rozmaznávajú.

Podmorský svet je fascinujúce miesto plné neustáleho spoznávania. Izbička zariadená v rovnakom duchu poteší každého malého objaviteľa. Posteľné obliečky s motívom delfínov, žraločia hlava nad posteľou, pomedzi to nejaké rybky alebo chobotnica... To všetko v odtieňoch mora, kde každý nádych znamená nové tajomné dobrodružstvo.

Bojovný indián 

Zvedavý cestovateľ 

Nežná princezná 

Smelý námorník 

 

text Michaela Donauerová
foto archív firiem, isifa/Shutterstock
zdroj časopis Tvorivé bývanie

Tagy:
detské izby zariaďovanie detskej izby nábytok do detskej izby

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Stvárnená láska k vode: V tomto dome sa budete cítiť ako na lodi

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky