Detská izba v štýle lagom

18.06.2019  |     

Každý z nás chce pre svoje deti to najlepšie. No napriek tomu ich často zahrnieme množstvom lacných jednoúčelových vecí. Lagom hľadá rovnováhu i vo svete detí. Doprajme im menší počet vecí alebo ich vymeňme za kvalitné, praktické a trvácne kúsky. Šťastie ukryté v malom balení.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Potrebujú deti vôbec lagom?

Jednoduchý spôsob života, aký lagom vo svete prezentuje, urobí deti šťastnejšími. Menej jednoúčelových hračiek podporí ich kreativitu. Deti majú prirodzený dar prísť s úžasnými scenármi a zápletkami, pri ktorých hračky ani nepotrebujú. Čím menej vecí budú mať, tým viac času budú tráviť v interakcii s ostatnými deťmi, ideálne mimo izby.

Najväčšie dobrodružstvá na nich čakajú vonku – na lúkach, ihriskách. I malá záhrada dokáže byť mihnutím oka začarovanou krajinou. Ďalšou výhodou je menej stresu – pre nich i pre vás. Deti množstvo hračiek často zbytočne stimuluje, skáču z jednej hry na druhú a na konci dňa ich čaká iba nekonečné upratovanie.

Minimalistické „scandi“ ponúka niekoľko riešení, ktoré môžu prispieť k pokojným večerným rituálom. Jednoduché úložné riešenia – prehľadné drevené krabice, vešiačiky na stene alebo vypletané koše, do ktorých sa veľa zmestí. 

 

TEXT: KATARÍNA PAUKEJE
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 5/2019

Tagy:
nábytok na mieru štýl lagom umenie rovnováhy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 2/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky