Ekologický Durisol pre vašu záhradu

24.03.2020  |  

Nepremeškajte začiatok sezóny, využite príchod prvých teplých dní a pripravte vašu záhradu na prichádzajúcu sezónu. Skrášlite si okolie svojho domu skvelými vychytávkami z prírodného a ekologického materiálu Durisol. Je to obľúbený stavebný materiál, ktorý na Slovensku vyrába spoločnosť Leier Baustoffe SK. Vďaka svojim vlastnostiam, prírodnej povahe, atraktívnemu dizajnu a dlhej životnosti si Durisol rýchlo našiel využitie aj v záhradnej architektúre.

Až 90% jeho zloženia tvorí drevná štiepka, ktorá sa zmiešava s cementom, vodou a mineralizačnými prísadami. Celý výrobný cyklus je bez procesu horenia a pri minimálnej spotrebe energií maximálne ohľaduplný voči životnému prostrediu. Výsledný produkt je 100 % recyklovateľný výrobok, ktorý je mrazuvzdorný a odolný proti hnilobe, plesniam, škodcom a posypovým soliam.

Ak aj vy plánujete tento rok vylepšiť svoju záhradu a vytvoriť si tam vlastnú oázu pokoja, tu určite nájdete pár praktických, ekologických a dizajnových inšpirácií.

Vysoký záhon 

Vďaka svojmu prírodnému zloženiu vytvára ideálne podmienky pre pestovanie okrasných i úžitkových rastlín. Ľahko a rýchlo si v ňom vytvoríte zeleninový, okrasný kvetinový, alebo bylinkový záhon.  Jeho praktickou výhodou je jednoduchá montáž založená na princípe skladačky, ktorú hravo zvládne každý záhradkár. Je variabilný, v ponuke je 6 tvarových zostáv, pričom ide o modulový systém. Vyznačuje sa dlhou životnosťou, vďaka čomu môžete vysoký záhon aj po niekoľkých rokoch ľahko rozobrať, a po dokúpení pár dielcov z neho poskladať úplne nový tvar v inej časti vašej záhrady. Čisté línie a elegantný prírodný dizajn v červenohnedej zemitej farbe necháva vyniknúť rastlinkám. Nevyžaduje pevný základ, postačuje rovná plocha. Záhon tak ostáva v kontakte s okolitou prírodou. K Durisol vysokému záhonu možno dokúpiť nadstavec, pomocou ktorého je možné vytvoriť fóliový tunel. Takéto prekrytie poskytne vysadeným rastlinkám ochranu počas studených dní na začiatku sezóny.

Kompostér

Najvhodnejším zhodnotením biologického odpadu v záhrade či domácnosti je kompostovanie. Nielen, že sa vďaka nemu ekologicky zbavíte svojho organického odpadu, ale tiež získate prospešný a kvalitný kompost – cenné organické hnojivo, ktorého použitie v záhrade významne obohatí pôdu aj bez chemických hnojív. Kompostér Durisol má jedinečný vyprázdňovací a miešací mechanizmus a praktický poklop, ktorý umožňuje jednoduché dopĺňanie. Spolu s dvierkami na priehradke zabraňuje prístupu domácich zvierat či nežiaducich škodcov. Tieň tiež minimalizuje rast burín a zabraňuje vysušeniu kompostovaného materiálu. Dno tvoria betónové platne Leier, ktoré uľahčujú odoberanie zrelého humusu a zabraňujú vniknutiu hlodavcov. Takýto kompostér je vhodný na spracovanie kuchynského odpadu až 6-člennej domácnosti alebo záhradného odpadu zo záhrady s rozlohou 500 m2. Veľmi jednoducho sa používa, automaticky odvádza vodu a svojou priedušnosťou si vo vnútri sám reguluje klímu.

Palisády

Palisády Durisol majú v záhrade všestranné využitie. Sú ideálne nielen na ohraničenie cestičiek a záhonov, ale slúžia aj na výškové oddelenie rôznych plôch a vytváranie terás presne podľa vašich predstáv. Sú využiteľné aj ako bočné ohraničenie schodov alebo spevnenie okrajov pri šikmo ležiacich schodiskách. V ponuke sú palisády v troch dĺžkach: 120, 80 a 60 cm. Na vytvorenie 1 bm je potrebných 5 ks palisád.

Nemusíte byť profesionálnym záhradníkom, aby ste dokázali oceniť všetky výhody, ktoré výrobky Durisol pre dom a záhradu prinášajú. Na slovenskom trhu ide stále o novinky, ktoré sa vyrábajú u nás, na Slovensku, a ktoré zohľadňujú ekologický aspekt, spojenie s prírodou a trvalú udržateľnosť v stavebníctve i v záhradnej architektúre.

Kontakt:

Leier Baustoffe SK s.r.o.
Pribylinská 3
831 04 Bratislava
Tel: 02/ 44 888 846
www.leier.sk
leier@leier.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Leier Baustoffe SK s.r.o.

Tagy:
kompostér drevná štiepka palisády vysoký záhon recyklovateľný výrobok

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkolepý byt s rozlohou dvoch bungalovov

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 4/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

Najnovšie príspevky