Finančné úspory hrajú hlavnú úlohu pri výbere ohrievača vody

Finančné úspory hrajú hlavnú úlohu pri výbere ohrievača vody

16. 04. 2010
Zdieľať

Kvôli rastúcim cenám energií i súčasnej neutešenej ekonomickej situácii rastie význam ekonomických parametrov pri výbere akéhokoľvek tovaru. Pre ohrievače vody to platí dvojnásobne, pretože ohrev vody tvorí značnú časť celkovej spotreby energie v domácnosti.
— Komerčná prezentácia spoločnosti Družstevné závody Dražice s.r.o. —


Ako ušetriť za ohrev vody


Zaobstaraním kvalitného ohrievača je možné ušetriť hneď dvakrát. Po prvé úspornou prevádzkou a po druhé dostatočne dlhou životnosťou, ktorá zaistí rozloženie investície do viacerých rokov. Dostupnosť náhradných dielov a kvalitná servisná sieť v prípade potreby ušetria nielen peniaze ale i nervy.


Životnosť ohrievačaFinančné úspory hrajú hlavnú úlohu pri výbere ohrievača vody

252511

Najväčšími nepriateľmi dlhodobej životnosti ohrievačov sú korózia a vodný kameň. Dražické ohrievače vody sú preto vybavené systémom keramických ohrievacích telies, ktoré nie sú ponorné, ale zasunuté do oceľového zásobníka, navarené na oceľovom veku príruby. Tým, že je nádoba ohrievača vrátane veka príruby vyrobená z jedného druhu materiálu (ocele), nedochádza k vzniku galvanického článku a elektrochemickej korózii. Keramické ohrievacie teleso tiež lepšie odoláva vodnému kameňu, a pretože je vyberateľné, umožňuje údržbu bez nutnosti vypúšťania celej nádrže. Čistiace otvory sprístupňujú vnútro nádoby na odstránenie usadenín a vodného kameňa.


Prevádzkové náklady


Maximálna účinnosť ohrevu a minimálne tepelné straty. To je magická formulka, ktorá robí ohrievač vody skutočne úsporným a ktorá v poslednom čase nadobúda na význame. Rozdiely medzi konkurenčnými výrobkami sú v súčasnosti obrovské a vhodnou voľbou môže domácnosť na energii za ohrev vody ušetriť až desiatky percent. Dražické ohrievače používajú bezfreónovú polyuretánovú izoláciu s hrúbkou 42 až 60 mm a ich tepelné straty patria k najnižším na trhu. Systém keramických ohrievacích telies odolávajúci vodnému kameňu zvyšuje účinnosť ohrevu. Spoľahlivé a jednoduché technické riešenia, využitie najnovších technológií a kvalitných materiálov pri výrobe minimalizujú poruchovosť.


Solárny ohrevFinančné úspory hrajú hlavnú úlohu pri výbere ohrievača vody

252513

Novinkou v sortimente sú ohrievače vody určené na zapojenie v systémoch pre celoročný ohrev teplej vody slnečnou energiou s elektrickým alebo nepriamo ohrievacím dohrevom. Je to rad smaltovaných nepriamo ohrievacích ohrievačov pre solárne systémy na postavenie na zem s objemami 200, 250 a 300 litrov so smaltovanou nádobou a dvoma výmenníkmi. Ohrievač má i cirkulačný otvor. V ponuke sú tiež ohrievače, ktoré sú vybavené čerpadlovou a riadiacou jednotkou na automatické ovládanie solárneho okruhu, okruhu vykurovania a prídavného telesa. Dobre navrhnuté kvalitné zariadenie dokáže ušetriť až 70 % ročných nákladov spojených s ohrevom teplej vody.


Česká značka DZ Dražice existuje už od roku 1956 a radí sa k špičke medzi európskymi výrobcami ohrievačov vody. Vývoj i výroba dražických ohrievačov sledujú tradične jediný cieľ – dodať zariadenie, ktoré nesklame svojou životnosťou a ktorého prevádzka bude maximálne úsporná. Informácie o sortimente a potrebné kontakty nájdete na www.dzd.sk


Kategória: Energia
Tagy: PR článok
Zdieľať článok

Diskusia