Najmodernejšie vykurovanie: Aké riešenia vás môžu prekvapiť?

07. 05. 2019 Zdieľať

Čo domácnosti v 21. storočí skutočne potrebujú? Pokiaľ ide o vykurovanie, na prvom mieste je určite pohodlie, čo najmenej starostí s jeho inštaláciou a fungovaním, šetrenie či flexibilné ovládanie na diaľku cez smartfón. V hre je totiž komfort a zdravie všetkých členov rodiny.

Medzi najmodernejšie možnosti, ako si dopriať teplo doma so všetkými vymenovanými atribútmi, patria nové tepelné čerpadlá. Aké ich vlastnosti vás môžu zaujať?

1. Pohodlie už pri plánovaní

Tepelné čerpadlá sú v súčasnosti záležitosťou už nielen novostavieb, ale aj rekonštrukcií. Ak uvažujete o tomto spôsobe vykurovania pre svoj rodinný dom, značka Vaillant ponúka hneď niekoľko praktických rád a informácií. Nezáväzne a zadarmo vám pomôže vypracovať odborný návrh na inštaláciu tepelného čerpadla, ak z pohodlia domova vyplníte jednoduchý formulár na webovej stránke www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk. Ušetríte tým čas a na základe informácií, ktoré vám následne pošle odborník, sa rozhodnete (prípadne aspoň prezistíte vaše aktuálne možnosti).
 

Tepelné čerpadlo aroTHERM Split vzduch/voda.

Tepelné čerpadlo aroTHERM Split vzduch/voda.
Vaillant Group Slovakia

2. Ľahká montáž u vás doma

Ak rekonštruujete alebo ak chcete jednoduchú a rýchlu inštaláciu, najlepším riešením je zariadenie typu vzduch/voda. S ním vás totiž nečaká žiadny rozkopaný pozemok. Takým je napríklad tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split (s energetickou triedou vykurovania A++), ktoré vám dopraje domáce pohodlie, kúrenie v zime, chladenie v lete a teplú vodu po celý rok. K tomu o 75 % nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Ide o jedno z najtichších tepelných čerpadiel typu vzduch/voda na trhu, osvedčilo sa preto aj v susedstvách, kde je hustejšia zástavba. Skladá sa z vonkajšej jednotky (ktorú treba vhodne umiestniť k vonkajšej stene domu či do záhrady) a interiérového modulu uniTOWER (vo veľkosti bežnej chladničky). Modul vo svojom vnútri ukrýva 190 l zásobník a dokáže pokryť bežné požiadavky štvorčlennej rodiny na teplú vodu.
 

Zariadenie Vaillant flexoTHERM exclusive.

Zariadenie Vaillant flexoTHERM exclusive.
Vaillant Group Slovakia

3. Maximálne šetrné riešenie

Ak hľadáte výnimočne šetrné tepelné čerpadlo, takým je Vaillant Green iQ flexoTHERM exclusive. Je v maximálnej miere ekologické, inteligentné a univerzálne, dokáže totiž využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Je iba na vás, pre ktorý zdroj sa napokon rozhodnete. Tepelné čerpadlo sa môže pochváliť nízkymi prevádzkovými nákladmi a okrem vykurovania je samozrejmosťou aj chladenie. Osvedčilo sa u novostavieb aj u rekonštrukcií. Zaraďuje sa do energetickej triedy A++. Pokiaľ ide o jednoduchú inštaláciu, najvhodnejším riešením je jeho verzia typu vzduch/voda. Vonkajšia jednotka aroCOLLECT býva nainštalovaná v exteriéri, najčastejšie vedľa domu.
 

Tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive.

Tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive.
Vaillant Group Slovakia

4. Jedno zariadenie, veľa funkcií

Ak rozmýšľate nad vykurovaním spojeným s prípravou teplej vody aj chladením, to všetko zvládne aj tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ. Má zabudovaný 185 l zásobník teplej vody a osvedčilo sa v klasických i v nízkoenergetických domoch. Dosahuje výstupnú teplotu až 65 °C a má nízke prevádzkové náklady. V zime spoľahlivo pracuje do -22 °C, v letných mesiacoch sa môže využiť na aktívne chladenie. Podobne ako predošlé zariadenie, aj toto dokáže využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch (energetická trieda A++). Záleží na vás, pre aký zdroj sa rozhodnete.

Vykurovanie môžete ovládať aj cez smartfón.

Vykurovanie môžete ovládať aj cez smartfón.
Vaillant Group Slovakia

5. Ovládanie cez smartfón

Dobrou správou je, že všetky spomínané zariadenia sa môžu flexibilne ovládať aj na diaľku. Deje sa tak cez smartfón alebo tablet – prostredníctvom internetu a aplikácie multiMATIC. K tepelnému čerpadlu aroTHERM Split postačuje zakúpiť len internetový komunikačný modul VRC 920. Pokiaľ ide o zariadenia s označením Green iQ, tie majú internetový modul už zabudovaný. Nastavovať teplotu vykurovania a teplej vody si tak budete môcť nielen doma z gauča, ale aj z práce, ak ste práve na cestách či dokonca niekde na dovolenke.
 
 
ZDROJ PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.
Kategória: Energia
Zdieľať článok