Zdroj: Fénix

Rekonštrukciu vykurovania vám uľahčia novinky v ponuke sálavých panelov ECOSUN

19. 06. 2024 Zdieľať

Sálavé panely ECOSUN z produkcie firmy FENIX Slovensko bodujú nízkymi obstarávacími a prevádzkovými nákladmi, infračerveným teplom, flexibilnou reguláciou, širokým uplatnením a jednoduchou inštaláciou. Vyberať pritom môžete podľa dizajnu, výkonu, veľkosti a umiestnenia (a tým aj veľkosti sálavej a konvekčnej zložky).

Vždy ide o vyváženie jednotlivých parametrov. Ak máte energeticky úsporný dom, tak v nich už nehrá takú rolu výkon, kľúčovými faktormi sú nízke obstarávacie a prevádzkové náklady, dizajn, komfort a možnosť regulácie. Tie posledné dva faktory súčasne ovplyvňujú ekonomiku prevádzky – čím rýchlejšia a presnejšia regulácia, tým sú náklady nižšie. Užitočné je tiež široké spektrum doplnkov, ktoré uľahčujú umiestnenie panelov – okrem antikorových rukovätí pre panely v kúpeľni tu môžeme zaradiť aj integrované bezdrôtové prijímače či termostaty.

Moderná kúpeľňa s mramorovým ohrevným panelom na stene.

Zdroj: Fénix

Elektrické sálavé panely ponúkajú vysokú prevádzkovú flexibilitu a výbornú regulovateľnosť

Z pohľadu prevádzkových nákladov je to v porovnaní s teplovodným vykurovaním zásadná výhoda. Jednoduchá a lacná je aj jeho inštalácia. Pri rekonštrukcii oceníte široké možnosti ovládania a zónové vykurovanie priestoru. Teplo zo sálavých panelov vníma ľudský organizmus veľmi pozitívne a plnohodnotne, radosť urobia panely aj vašej peňaženke – sálavé panely priamo ohrievajú človeka, bez sprostredkovania prenosu tepla vzduchom. Vďaka tomuto efektu sa dá nastavená teplota znížiť o jeden až dva stupne a pri o 6 – 12 % nižšej spotrebe človek pociťuje rovnaký tepelný efekt ako pri vykurovaní tradičnými radiátormi.

Zoznámte sa s aktuálnymi novinkami v sortimente sálavých panelov ECOSUN

Nové sálavé panely typu ECOSUN GS-WiFi/CR-WiFi uviedla firma FENIX Slovensko do predaja v máji 2024, panely ECOSUN Kit predstavila firma už vlani na jeseň. Sálavé panely typu GS-WiFi/CR-WiFi predstavujú štandardné panely ECOSUN GS/CR, obohatené o integrovaný WiFi termostat, ktorý je prepojený s bezdrôtovým RF senzorom na meranie teploty K WiFi boxu je možné pripojiť až 4 ďalšie zariadenia prostredníctvom RF prijímačov V26, pričom WiFi box slúži ako hlavná jednotka. Ovládanie termostatu prebieha buď priamo alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Fenix ​​TFT WiFi, dostupné pre systémy Android aj IOS. Jej ovládanie je jednoduché a intuitívne. Podľa Pavla Jackuliaka, riaditeľa FENIX SLOVENSKO, je možné pre nastavenie teploty využiť v aplikácii ako manuálny režim alebo si naprogramovať vlastný harmonogram s až ôsmimi časovými intervalmi a v nich nastavenými požadovanými teplotami.

Ovládanie vykurovania cez mobilnú aplikáciu Fenix.

Zdroj: Fénix

Nové panely ECOSUN Kit sú riešením pre vzhľad presne podľa potrieb zákazníka

Novinku tvorí plne funkčný základ vykurovacieho panelu bez čelnej dosky, panel je navyše vybavený pripojovacou šnúrou so zástrčkou, takže nie je vyžadované odborné zapojenie. Potom už stačí vziať vlastný vizuál obkladu panela a prilepiť ho na základ vykurovacieho panelu a panel tak plne dizajnovo zladiť s interiérom, v ktorom bude umiestnený. Súčasťou panelu je lepidlo a hrebeň na rozotretie lepidla. Panely ECOSUN Kit sú v ponuke širokej škály príkonov: od 300 W až po najväčšie panely s príkonom 1050 W, najmenší panel má veľkosť 57 x 57 cm, najväčší potom 1,7 x 0,7m. Výber je teda skutočne veľký.

Podrobné informácie o nových sálavých paneloch ECOSUN nájdu záujemcovia na www.fenix.sk.

Zdroj: PR článok Fénix

Kategória: Energia
Tagy: sálavé panely sálavé vykurovanie
Zdieľať článok
Poistenie stavby domuDom z tehly

Poistenie stavby domu

Doprajte si sladké potešenie priamo z balkóna! Radíme, ako na pestovanie stáleplodiacich jahôdUrob si sám

Doprajte si sladké potešenie priamo z balkóna! Radíme, ako na pestovanie stáleplodiacich jahôd

Prečo sú niektoré kvety a stonky rastlín zdeformované? Zoznámte sa s fasciáciouZáhrada

Prečo sú niektoré kvety a stonky rastlín zdeformované? Zoznámte sa s fasciáciou

Viete o tom, že púpavy dokážu predpovedať počasie? A nie sú samy! Dokážu to aj tieto rastliny, ba dokonca huba!Urob si sám

Viete o tom, že púpavy dokážu predpovedať počasie? A nie sú samy! Dokážu to aj tieto rastliny, ba dokonca huba!