Podlaha jednoducho, rýchlo a bez lepenia
Zdroj: FATRA, a. s.

Podlaha jednoducho, rýchlo a bez lepenia

10. 08. 2020 Zdieľať

Vinylová podlaha FatraClick je unikátny typ plávajúcej podlahy, ktorá sa skladá z niekoľkých vrstiev.

Pod dizajnovou vinylovou vrstvou s PUR úpravou, ktorá zabraňuje špineniu a chráni podlahu pred poškodením, je HDF doska, na ktorej je navyše zospodu umiestnená korková vrstva zabezpečujúca vynikajúcu zvukovú izoláciu. Jednotlivé diely podlahy sú opatrené zámkovým systémom Uniclic®, ktorý využívajú renomovaní výrobcovia drevených či laminátových podláh.

vinylová podlaha

FatraClick, Dub latte, 5010-5 Zdroj: FATRA, a. s.

Ako sa kladenie realizuje?

Podlahová krytina FatraClick sa kladie na vyrovnaný a očistený povrch. Na takto upravený povrch sa následne len položí parotesná fólia a môžete začať so samotným kladením. Žiadne ďalšie izolačné podložky už nie sú potrebné, pretože izoláciu zastupuje korková vrstva v spodnej časti podlahovej krytiny.

Dielce podlahy je dobré pred kladením navzájom premiešať z rôznych krabíc kvôli možnej drobnej odchýlke farebného odtieňa. Jednotlivé dielce sa do seba vďaka zámkovému systému jednoducho zacvaknú a práca tak ide rýchlo od ruky a bez kvapky lepidla. Trochu vyššie nároky na vás budú klásť len dorezy pri bočných stenách či krbových prieduchoch.

Nakoniec stačí len nainštalovať podlahové lišty a máte novú krásnu vinylovú podlahu, ktorú môžete začať okamžite využívať. S inštaláciou by vám tiež mohlo pomôcť video s kladením vinylovej podlahy FatraClick. Ak si na položenie podlahy predsa len netrúfate, môžete sa obrátiť na špecializované podlahárske firmy, ktoré vám samozrejme ochotne pomôžu.

vinylová podlaha

FatraClick, Dub cappuccino, 7311-2 Zdroj: FATRA, a. s.

Široký výber a odolnosť

Verné imitácie prírodných materiálov, ktoré táto kolekcia plávajúcich vinylových podláh ponúka v exkluzívnom výbere, sú vhodné do akýchkoľvek interiérov. Tieto podlahy možno použiť v akýchkoľvek priestoroch pre ich výborné technické vlastnosti. Pevná a pri chôdzi príjemne pružná podlaha FatraClick je stálofarebná a protišmyková. Znesie vysokú mechanickú záťaž, dobre izoluje a patrí k povrchom, pod ktoré možno umiestniť podlahové vykurovanie.

vinylová podlaha

FatraClick, Dub cer hnedý, 7301-5 Zdroj: FATRA, a. s.

www.fatrafloor.cz

ZDROJ: PR článok spoločnosti FATRA, a. s.

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: plávajúce podlahy vinylové podlahy
Zdieľať článok