Zdroj: Schiedel

KERAMIKA – správna voľba pre komínové systémy

10. 06. 2021 Zdieľať

Výhody a úžitok z použitia keramického komína sú jednoznačné. Keramika je prírodný produkt vyrobený z hliny a má neprekonateľné vlastnosti.

Vďaka svojej jedinečnej kombinácii špeciálnych vlastností je tento starodávny materiál dokonalým materiálom pre najmodernejšie technické aplikácie aj v súčasnosti. Keramika je žiaruvzdorná  a odolná proti teplotám vysoko nad 1000 °C, a preto je ideálna pre vykurovacie telesá. Materiál zaujme okrem tepelnou odolnosťou aj veľmi dobrou elektrickou izoláciou, ako aj vysokou odolnosťou proti opotrebeniu, teplu, tlaku a chemickým vplyvom z plynov a kvapalín. Keramika je mimoriadne odolná proti poškriabaniu.

Izostaticke vlozky keramika schiedel absolut

Zdroj: Schiedel

Je tiež dôležité spĺňať prísne požiadavky na komponenty moderných budov. A tiež tu skúsenosti ukazujú, že keramika je ideálnym materiálom pre komíny z hľadiska odolnosti, bezpečnosti a udržateľnosti. Vďaka týmto vlastnostiam sú keramické komínové systémy od spoločnosti Schiedel perfektnou voľbou, pokiaľ ide o zdravé, udržateľné a efektívne vykurovanie. Pretože tu zohráva ústrednú úlohu výber správneho komína. Keramické komíny navyše umožňujú vysoký stupeň flexibility pri voľbe príslušného vykurovacieho systému: či už tuhé palivá – biomasu, ako sú pelety, guľatina alebo drevná štiepka alebo plyn a samozrejme aj na uhlie – ekohrášok. Keramika je ideálna svojimi vlastnosťami, nekoroduje ako oceľ, bez problémov odoláva kyslému kondenzátu.  V prípade Schiedel Absolut , Schiedel UNI Advanced alebo STABIL,  ponúka Schiedel optimálne výrobky – samozrejme vyrobené z keramiky.

Keramika komínové systémy

Zdroj: Schiedel

Udržateľné myslenie a konanie sú pre spoločnosť Schiedel tiež mimoriadne dôležité, rovnako ako zdravé bývanie v dome, ktorý bol testovaný na škodlivé látky. Pretože dobrý vnútorný vzduch je základom pre zdravý život. Znečisťujúce látky sa vypúšťajú zo stavebných materiálov, stien a podláh. Zdravú stavbu umožňuje univerzálny keramický komínový systém Schiedel ABSOLUT testovaný na znečisťujúce látky. Toto bolo testované na škodlivé látky Sentinel Haus Institutom (SHI) podľa transparentných a zrozumiteľných kritérií a išlo o prvý komín, ktorý bol odporúčaný ako zdravý. Týmto spôsobom Schiedel opäť preberá svoju priekopnícku úlohu popredného výrobcu komínových systémov.

Zdroj: PR článok Schiedel Slovensko s.r.o.

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: keramika komín
Zdieľať článok