Ako matne nalakované drevo

28. 06. 2019 Zdieľať

Matné povrchy sú trendy, nie len vo vnútornom vybavení, ale aj v automobilovom priemysle. Tiež v okolí domov sa súťaží o čo najlepšie štruktúry na dotyk – čím viac zamatová, tým viac trendy. S novými povrchmi vonkajších fólií zdvíha RENOLIT latku u profilov okien, dverí a výplní dverí.

Špecialisti na povrch z Wormsu skombinovali štruktúru dreveného po-vrchu VLF s priehľadnou vrstvou PVDF a tak reprodukovali súčasné optimum ako prirodzenosť. „Táto štruktúra sa prakticky nedá od dreva odlíšiť, a to ani opticky, ani dotykom“, hovorí produktový manažér Franz Josef Weber. 

RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt sa volá nový variant fólie, ktorá je založená na PVC fólii bez obsahu zmäkčovadiel RENOLIT EXOFOL PX.

Jej dodatočná vrstva PVDF je už známa zo špičkového výrobku RENOLIT EXOFOL FX. Táto umelá hmota s obsahom flóru sa správa podobne ako teflónová vrstva panvy. Zlepšuje ochranu povrchu a zvyšuje odolnosť fólie voči znečisteniu a chemikáliám, a aj graffiti sa dajú ľahko odstrániť. „Minimálne povrchové napätie zabraňuje znečiste-niu fólie a o fóliu sa dá bez problémov postarať. Aj na tomto zamatovom povrchu nemajú drobné častice prachu, či nečistôt, šancu sa udržať“, opisuje vedúci obchodu Stefan Friedrich bezúdržbovosť novinky. Na vyčistenie stačí voda, mydlo alebo čistiaci prostriedok a mäkká kefka alebo špongia.    


Motív „RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt“ Veľmi silne sa striedajúce vlákna štruktúry dreva napodobujú autentickú kresbu zázvorového dubu.

vonkajšie fólie
Renolit


Motív „RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt“ Veľmi silne sa striedajúce vlákna štruktúry dreva napodobujú autentickú kresbu zázvorového dubu.

Povrch zdôrazňuje charakter dreva

Povrch výrobku RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt začína so štyrmi vzormi dubu v rôznych farbách: Honey Oak (medový dub), Ginger Oak (zázvorový dub), Pepper Oak (peprový dub) a Weissbach Eiche (biely dub); ich autentická kresba so silne sa striedajúcimi vláknami štruktúry vytvára harmóniu dreva. S minimálnym leskom zo štruktúry sa povrch podobá prirodzenému obrazu matne nalakovaného dubového dreva.  

Konštruktívnou súčasťou – ako u všetkých fólií RENOLIT EXOFOL – je aj u tohto variantu známa technológia solárneho odtienenia (SST). Fa-rebné pigmenty, ktoré odrážajú infračervené žiarenie, redukujú teplotné rozdiely medzi vonkajším a vnútorným povrchom profilu. Profily majú takto stály tvar, okna a dvere dokonale sedia. Na zadnej strane RENOLIT EXOFOL PFX je tiež základová vrstva, aby sa zjednodušilo spracovanie. Záručná doba na nové varianty je rovnaká ako u osvedčených fólií RENOLIT EXOFOL PX.

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok